Қосимов Рустам Собирович – Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат маслаҳатчиси биринчи ўринбосари – Ташкилий-кадрлар хизмати раҳбари – Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академияси ректори лавозимига тайинланди
2017-06-20
2017 йил 20 июндаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-5091-сон фармонига мувофиқ Қосимов Рустам Собирович – Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат маслаҳатчиси биринчи ўринбосари – Ташкилий-кадр хизмати раҳбари – Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академияси ректори лавозимига тайинланди, шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта-махсус таълим вазири лавозимидан озод этилди.

Касимов Рустам Сабирович назначен на должность первого заместителя Государственного советника Президента Республики Узбекистан – руководителя Организационно-кадровой службы – ректора Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан №УП-5091 от 20 июня 2017 года Касимов Рустам Сабирович назначен на должность первого заместителя Государственного советника Президента Республики Узбекистан – руководителя Организационно-кадровой службы – ректора Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан, освободив его от должности министра высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан.