Қосимов Рустам Собирович – Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат маслаҳатчиси биринчи ўринбосари – Ташкилий-кадрлар хизмати раҳбари – Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академияси ректори лавозимига тайинланди
2017-06-20
2017 йил 20 июндаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-5091-сон фармонига мувофиқ Қосимов Рустам Собирович – Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат маслаҳатчиси биринчи ўринбосари – Ташкилий-кадр хизмати раҳбари – Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академияси ректори лавозимига тайинланди, шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта-махсус таълим вазири лавозимидан озод этилди.

Kasimov Rustam Sabirovich was appointed as the first Deputy State Adviser of the President of the Republic of Uzbekistan - Head of Organizational and personnel department – Rector of the Academy of Public Administration under the President of the Republic
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan on June 20, 2017 Kasimov Rustam Sabirovich was appointed as the first Deputy State Adviser of the President of the Republic of Uzbekistan - Head of Organizational and personnel department – Rector of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Uzbekistan, freeing him from the post of the Minister of the Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan.