Кучкаров Жамшид Анварович - Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари -Макроиқтисодий ривожлантириш, таркибий ўзгартиришлар, хорижий инвестицияларни жалб этиш комплексининг раҳбари лавозимига тасдиқланди
2017 йил 6 июндаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-5072-сон фармонига мувофиқ Кучкаров Жамшид Анварович - Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари - Макроиқтисодий ривожлантириш, таркибий ўзгартиришлар, хорижий инвестицияларни жалб этиш комплексининг раҳбари лавозимига тасдиқланди, шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Молия вазирининг биринчи ўринбосари лавозимидан озод этилди.

Кучкаров Джамшид Анварович утвержден на должность Заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан, руководителя Комплекса по вопросам макроэкономического развития, структурных преобразований и привлечения иностранный инвестиций
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан №УП-5072 от 6 июня 2017 года Кучкаров Джамшид Анварович утвержден на должность Заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан, руководителя Комплекса по вопросам макроэкономического развития, структурных преобразований и привлечения иностранный инвестиций, освободив его от должности первого заместителя министра финансов Республики Узбекистан.