Кучкаров Жамшид Анварович - Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари -Макроиқтисодий ривожлантириш, таркибий ўзгартиришлар, хорижий инвестицияларни жалб этиш комплексининг раҳбари лавозимига тасдиқланди
2017 йил 6 июндаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-5072-сон фармонига мувофиқ Кучкаров Жамшид Анварович - Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари - Макроиқтисодий ривожлантириш, таркибий ўзгартиришлар, хорижий инвестицияларни жалб этиш комплексининг раҳбари лавозимига тасдиқланди, шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Молия вазирининг биринчи ўринбосари лавозимидан озод этилди.

Kuchkarov Jamshid Anvarovich approved for the post of Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, head of complex on macroeconomic development, structural reforms and attracting foreign investment
In accordance with Presidential Decree from June 6, 2017 Kuchkarov Jamshid Anvarovich approved for the post of Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, head of complex on macroeconomic development, structural reforms and attracting foreign investment, freeing him from the post the first deputy minister of Finance of the Republic of Uzbekistan.