Азимов Рустам Содиқович - Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари - Макроиқтисодий ривожлантириш, таркибий ўзгартиришлар, хорижий инвестицияларни жалб этиш комплексининг раҳбари лавозимидан озод этилди
2017 йил 6 июндаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-5071-сон фармонига мувофиқ Азимов Рустам Содиқович бошқа ишга ўтиши муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари - Макроиқтисодий ривожлантириш, таркибий ўзгартиришлар, хорижий инвестицияларни жалб этиш комплексининг раҳбари лавозимидан озод этилди.

Азимов Рустам Содикович освобожден от должности Заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан, руководителя Комплекса по вопросам макроэкономического развития, структурных преобразований и привлечения иностранный инвестиций
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан №УП-5071 от 6 июня 2017 года Азимов Рустам Содикович освобожден от должности Заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан, руководителя Комплекса по вопросам макроэкономического развития, структурных преобразований и привлечения иностранный инвестиций в связи с переходом на другую работу.