Қўчқоров Баҳром Тўлқинович – Ўзбекистон Республикаси Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси раиси лавозимига тасдиқланди
2017-05-05
2017 йил 05 майдаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-5038-сон фармонига мувофиқ Қўчқоров Баҳром Тўлқинович Ўзбекистон Республикаси Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси раиси лавозимига тасдиқланди, шу муносабат билан сиёсий-ҳуқуқий масалалар бўйича Президент маслаҳатчисининг биринчи ўринбосари – Ўзбекистон Республикаси Президенти Девонининг Юридик хизмат бошлиғи лавозимидан озод этилди.

Кучкаров Бахром Тулкинович - назначен на должность председателя Государственного комитета Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды
2017-05-05
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан № УП-5038 от 05 мая 2017 года Кучкаров Бахром Тулкинович назначен на должность председателя Государственного комитета Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды, освободив его от должности первого заместителя Государственного советника Президента Республики Узбекистан по политико-правовым вопросам – руководителя Юридической службы аппарата Президента Республики Узбекистан.