Зохид Абдукаюмович Дусанов - Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Солиқ, валютага оид жиноятларга ва жиноий даромадларни легаллаштиришга қарши курашиш департаменти бошлиғи лавозимига тайинланди
2016-12-22
2016 йил 19 декабрдаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-4887-сон фармонига мувофиқ Зохид Абдукаюмович Дусанов - Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Солиқ, валютага оид жиноятларга ва жиноий даромадларни легаллаштиришга қарши курашиш департаменти бошлиғи лавозимига тайинланди, шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг раиси лавозимидан озод этилди.

Дусанов Зохид Абдукаюмович назначен начальником Департамента по борьбе с налоговыми, валютными преступлениями и легализацией преступных доходов при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан №УП-4887 от 19 декабря 2016 года Дусанов Зохид Абдукаюмович назначен начальником Департамента по борьбе с налоговыми, валютными преступлениями и легализацией преступных доходов при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан, освободив его от должности председателя Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан.