Раматов Ачилбай Жуманиязович - Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари - “Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамияти бошқаруви раиси - Ҳудудларни комплекс ривожлантириш ва коммунал соҳа, транспорт, капитал қурилиш ва қурилиш индустрияси масалалари комплексининг раҳбари лавозимига тасдиқланди
2016 йил 14 декабрдаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-4869-сон фармонига мувофиқ Раматов Ачилбай Жуманиязович - Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари - “Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамияти бошқаруви раиси - Ҳудудларни комплекс ривожлантириш ва коммунал соҳа, транспорт, капитал қурилиш ва қурилиш индустрияси масалалари комплексининг раҳбари лавозимига тасдиқланди.

Ramatov Achilbay Jumaniyazovich approved for the post of the First Deputy Prime Minister of Uzbekistan, Chairman of the Board of JSC "Uzbekistan Temir Yollari" - Head of Complex on the issues of complex development of territories and communal services, transport, capital construction and building industry
In accordance with Presidential Decree from December 14, 2016 Ramatov Achilbay Jumaniyazovich approved for the post of the First Deputy Prime Minister of Uzbekistan, Chairman of the Board of JSC "Uzbekistan Temir Yollari" - Head of Complex on the issues of complex development of territories and communal services, transport, capital construction and building industry.