Раматов Ачилбай Жуманиязович - Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари - “Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамияти бошқаруви раиси - Ҳудудларни комплекс ривожлантириш ва коммунал соҳа, транспорт, капитал қурилиш ва қурилиш индустрияси масалалари комплексининг раҳбари лавозимига тасдиқланди
2016 йил 14 декабрдаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-4869-сон фармонига мувофиқ Раматов Ачилбай Жуманиязович - Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари - “Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамияти бошқаруви раиси - Ҳудудларни комплекс ривожлантириш ва коммунал соҳа, транспорт, капитал қурилиш ва қурилиш индустрияси масалалари комплексининг раҳбари лавозимига тасдиқланди.

Раматов Ачилбай Жуманиязович утвержден на должность Первого заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан, Председателя правления АО «Узбекистон темир йуллари» - руководителя Комплекса по вопросам комплексного развития территорий и коммунальной сферы, транспорта, капитального строительства, стройиндустрии
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан №УП-4869 от 14 декабря 2016 года Раматов Ачилбай Жуманиязович утвержден на должность Первого заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан, Председателя правления АО «Узбекистон темир йуллари» - руководителя Комплекса по вопросам комплексного развития территорий и коммунальной сферы, транспорта, капитального строительства, стройиндустрии.