Ўзбекистон Республикаси қишлоқ хўжалиги ходимлари куни
Ўзбекистон Республикасининг 2017 йил 25 августдаги ЎРҚ-438-сон қонуни билан декабрь ойининг иккинчи якшанбаси Ўзбекистон Республикаси қишлоқ хўжалиги ходимлари куни этиб белгиланган.
Сана муносабати билан ҳар йили соҳада самарали фаолияти ва фидокорона меҳнати билан қишлоқ хўжалиги ривожига муносиб ҳисса қўшиб келаётган бир гуруҳ давлат ва хўжалик бошқаруви органлари, хўжалик бирлашмалари ҳамда уларнинг ҳудудий ташкилотлари ходимлари, олимлар ва мутахассислар «Қишлоқ хўжалиги фидойиси» кўкрак нишони билан тақдирланадилар.

День работников сельского хозяйства Республики Узбекистан
25 августа 2017 года Шавкат Мирзиёев подписал закон «Об установлении Дня работников сельского хозяйства Республики Узбекистан». Согласно закону, День работников сельского хозяйства отмечается второе воскресенье декабря.
Каждый год по случаю праздника награждаются группы работников аграрной сферы, внесших достойный вклад в развитие сельского хозяйства своим плодотворным и самоотверженным трудом, нагрудным знаком «Кишлок хужалиги фидойиси» в честь Дня работников сельского хозяйства Республики Узбекистан.