Ўзбекистон ва Жанубий Корея Президентларининг онлайн-саммити
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Корея Республикаси Президенти Мун Чже Ин олий даражада илгари эришилган келишувларга мувофиқ 28 январь куни видеоанжуман шаклида учрашув ўтказадилар.
Музокараларнинг кун тартибидан икки томонлама алоҳида стратегик шериклик муносабатларини, минтақавий ҳамкорлик ва мамлакатларимизнинг халқаро ташкилотлар доирасидаги шериклигини ривожлантиришга доир долзарб масалалар ўрин олган.
Ўзбекистон ва Корея етакчилари сиёсий мулоқотнинг бугунги ҳолати ва уни мустаҳкамлаш истиқболларини, савдо, инвестициялар, инновациялар, саноат ва энергетика, қишлоқ хўжалиги, соғлиқни сақлаш, таълим ва маданий алмашинув соҳаларида аниқ лойиҳа ва дастурларни амалга ошириш масалаларини таҳлил қиладилар.
Бўлажак мулоқотлар ва қўшма тадбирлар режаси ҳам кўриб чиқилади.
Саммит якунида рақамли технологиялар, лойиҳалаштириш фаолияти, соғлиқни сақлаш ва бошқа муҳим йўналишларда янги ташаббусларни илгари суриш кўзда тутилган қатор ҳужжатлар имзоланиши режалаштирилмоқда.

Онлайн-саммит Президентов Узбекистана и Южной Кореи
В соответствии с ранее достигнутыми договоренностями на высшем уровне, 28 января состоится встреча между Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым и Президентом Республики Корея Мун Чжэ Ином в формате видеоконференции.
В повестку дня переговоров включены актуальные вопросы развития двусторонних отношений особого стратегического партнерства, а также регионального взаимодействия и сотрудничества наших стран в рамках международных организаций.
Лидеры Узбекистана и Кореи проведут анализ современного состояния и обсудят перспективы углубления политического диалога, реализации конкретных проектов и программ в сфере торговли, инвестиций, инноваций, промышленности и энергетики, сельского хозяйства, здравоохранения, образования и культурного обмена.
Будет также рассмотрен график предстоящих контактов и совместных мероприятий.
По итогам саммита планируется подписание целого ряда документов, предусматривающих продвижение новых инициатив в области цифровых технологий, проектной деятельности, здравоохранения и других важных направлениях.