“Марказий Осиё + Япония” мулоқоти ташқи ишлар вазирларининг мажлиси
2020 йил 11 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов видеоконференция шаклида “Марказий Осиё + Япония” мулоқоти ташқи сиёсат идоралари раҳбарларининг навбатдан ташқари мажлисида иштирок этади.
Тадбирда, шунингдек, Япония Ташқи ишлар вазири Тосимицу Мотэги, Қирғизистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Чингиз Айдарбеков, Қозоғистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Мухтар Тлеуберди, Тожикистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Сирожиддин Муҳриддин ва Туркманистон Ташқи ишлар вазири Рашид Мередов қатнашади.
Мажлисда чоғида Мулоқот давлатлатидаги жорий эпидемиологик ҳолат, коронавирус инфекцияси ва унинг оқибатларига қарши биргаликда курашиш масалалари ҳамда пандемия шароитида ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилиш режалаштирилган.

О совещании министров иностранных дел Диалога «Центральная Азия + Япония»
11 августа Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов примет участие во внеочередном совещании глав внешнеполитических ведомств Диалога «Центральная Азия + Япония» в формате видеоконференции.
На мероприятии также будут участвовать главы внешнеполитических ведомств Японии Тосимицу Мотэги, Республики Казахстан – Мухтар Тлеуберди, Кыргызской Республики – Чингиз Айдарбеков, Республики Таджикистан – Сироджиддин Мухриддин и Туркменистана – Рашид Мередов.
В ходе совещания планируется обсуждение текущей эпидемиологической ситуации в странах Диалога, вопросов взаимодействия в борьбе против коронавирусной инфекции и её последствий, а также перспективы дальнейшего развития сотрудничества в условиях пандемии.