“Марказий Осиё + Япония” мулоқоти ташқи ишлар вазирларининг мажлиси
2020 йил 11 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов видеоконференция шаклида “Марказий Осиё + Япония” мулоқоти ташқи сиёсат идоралари раҳбарларининг навбатдан ташқари мажлисида иштирок этади.
Тадбирда, шунингдек, Япония Ташқи ишлар вазири Тосимицу Мотэги, Қирғизистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Чингиз Айдарбеков, Қозоғистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Мухтар Тлеуберди, Тожикистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Сирожиддин Муҳриддин ва Туркманистон Ташқи ишлар вазири Рашид Мередов қатнашади.
Мажлисда чоғида Мулоқот давлатлатидаги жорий эпидемиологик ҳолат, коронавирус инфекцияси ва унинг оқибатларига қарши биргаликда курашиш масалалари ҳамда пандемия шароитида ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилиш режалаштирилган.

The ministerial meeting of “Central Asia + Japan” Dialogue
On August 11, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov will attend an extraordinary meeting of Foreign Ministers of “Central Asia + Japan” Dialogue, via videoconference, Uzbekistan MFA reports.
The event will also be attended by Foreign Ministers of Japan Toshimitsu Motegi, the Republic of Kazakhstan – Mukhtar Tleuberdi, the Kyrgyz Republic – Chingiz Aidarbekov, the Republic of Tajikistan – Sirojiddin Muhriddin and Turkmenistan – Rashid Meredov.
The current epidemiological situation in the countries of the Dialogue, issues of interaction in the fight against coronavirus infection and its consequences, as well as prospects for further development of cooperation in the context of a pandemic are planned to be discussed at the meeting.