“Европа Иттифоқи - Марказий Осиё” вазирлар учрашуви
2020 йил 12 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов видеоконференцалоқа шаклида бўлиб ўтадиган “Европа Иттифоқи - Марказий Осиё” вазирлар учрашувида иштирок этади.
Ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари турли соҳаларда “Марказий Осиё - Европа Иттифоқи” мулоқотини мустаҳкамлаш, жумладан пандемия шароитида алоқаларни фаоллаштириш билан боғлиқ кенг кўламли масалаларни муҳокама қиладилар.
Учрашувда коронавирус инфекциясининг (COVID-19) тарқалишига қарши қўлланилаётган амалий чораларга алоҳида эътибор қаратилади.

Министерская встреча «Европейский Союз – Центральная Азия»
12 июня 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов примет участие в министерской встрече «Европейский Союз – Центральная Азия», которая пройдет в формате видеоконференцсвязи.
Главы внешнеполитических ведомств обсудят широкий круг вопросов, связанных с укреплением диалога «Центральная Азия - Европейский союз» в различных сферах, в том числе в условиях пандемии.
Отдельное внимание будет уделено принимаемым сторонами практическим мерам по противодействию распространению коронавирусной инфекции (COVID-19).