Марказий Осиё мамлакатлари ва Россия ташқи ишлар вазирлари ўринбосарларининг мажлиси
2020 йил 21 май куни Марказий Осиё мамлакатлари ва Россия ташқи ишлар вазирлари ўринбосарларининг видеоконференцалоқа шаклидаги мажлиси бўлиб ўтади.
Мажлисда Ўзбекистон, Қирғизистон, Қозоғистон, Россия, Тожикистон ва Туркманистон ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари ўринбосарлари иштирок этади.
Тадбир давомида Марказий Осиё мамлакатлари ва Россия вазирлари учинчи учрашуви кун тартиби юзасидан фикр алмашиш, Афғонистондаги вазият, савдо-иқтисодий ва минтақавий ҳамкорликнинг долзарб йўналишлари ҳамда коронавирус пандемияси оқибатларининг олдини олишда ҳамкорликни мувофиқлаштириш масалаларини муҳокама қилиш кўзда тутилган.

Заседание заместителей министров иностранных дел стран Центральной Азии и России
21 мая 2020 года состоится заседание заместителей министров иностранных дел стран Центральной Азии и России в формате видеоконференцсвязи.
В работе заседания примут участие заместители глав внешнеполитических ведомств Узбекистана, Казахстана, Кыргызстана, России, Таджикистана и Туркменистана.
В ходе мероприятия предусматривается обмен мнениями по повестке дня III Министерской встречи стран Центральной Азии и России, обсуждение ситуации в Афганистане, актуальных направлений торгово-экономического и регионального сотрудничества, а также вопросов координации взаимодействия в предотвращении последствий коронавирусной пандемии.