ШҲТ ТИВ раҳбарларининг учрашуви
2020 йил 13 май куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Шанхай ҳамкорлик ташкилотига аъзо давлатлар ташқи ишлар вазирларининг видеоконференсия шаклидаги учрашвида иштирок этади.
ШҲТ ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари ташкилот доирасидаги бўлажак тадбирларга тайёргарликнинг боришини муҳокама қиладилар, янги коронавирус инфексияси (COVID-19) пандемияси шароитидаги ҳамкорликнинг ҳолати ва истиқболлари бўйича фикр алмашадилар.
Шунингдек, ШҲТ томонидан Афғонистондаги сиёсий вазиятни тинч йўл билан ҳал қилишга кўмаклашиш масалалари ҳам алоҳида кўриб чиқилади.

Встреча глав МИД ШОС
13 мая 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов примет участие во встрече министров иностранных дел государств-членов Шанхайской организации сотрудничества в формате видеоконференции.
Главы внешнеполитических ведомств ШОС обсудят ход подготовки к предстоящим мероприятиям в рамках организации, обменяются мнениями по состоянию и перспективу сотрудничества в условиях пандемии новой коронавирусной инфекции (COVID-19).
Стороны также отдельно рассмотрят вопросы содействия ШОС политическому урегулированию в Афганистане.