Ўзбекистон делегациясининг АҚШга ташрифи
Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация 2019 йилнинг 21-29 сентябрь кунлари АҚШга ташриф буюради ва БМТ Бош Ассамблеясининг 74-сессиясида, жумладан Эътиқод эркинлигини ҳимоя қилиш Глобал чақируви тақдимотига бағишланган юқори даражадаги тадбирда, Иқлим таъсирлари бўйича БМТ Саммитида, “Марказий Осиё - АҚШ” (“C5+1”) шаклида ва Осиёда ҳамкорлик ва ишонч чоралари бўйича кенгашининг (ОҲИЧК) вазирлар учрашувларида иштирок этади ҳамда Нью Йорк шаҳрида хорижий мамлакатлар делегациялари билан қатор икки томонлама учрашувлар ўтказади.
Ташриф дастурида Вашингтон шаҳрида АҚШ расмий шахслари билан музокаралар ўтказиш ва Ўзбекистон-АҚШ кун тартиби масалаларини муҳокама қилиш ҳам кўзда тутилган.

Визит делегации Узбекистана в США
Делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым 21-29 сентября 2019 года посетит США, где примет участие в 74-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, в том числе в мероприятии высокого уровня, посвященном представлению Глобального призыва по защите свободы вероисповедания, Саммите ООН по климатическим действиям, а также министерских встречах в формате «Центральная Азия - США» («С5+1») и Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (СВМДА), проведет г.Нью-Йорке ряд двусторонних встреч с руководителями зарубежных делегаций.
Программой визита также предусмотрено проведение в г.Вашингтоне переговоров с официальными лицами США для обсуждения вопросов узбекско-американской повестки дня.