Тошкентда III Adweek маркетинг ва реклама ҳафталиги
Пойтахтимизда 8-13 апрель кунлари бўлиб ўтадиган мазкур ҳафталик доирасида бир вақтда иккита маркетинг ва реклама соҳасидаги халқаро конференция ўтказилади.
Унда таниқли маркетологлар, турли компания асосчилари, биринчи рақамли экспертлар ҳамда амалий реклама мактаби асосчилари маъруза қилади. Шунингдек, халқаро маркетинг конференцияси билан бир пайтда, маркетинг ва реклама кўргазмасида дизайн, полиграфия хизматлари, сувенир маҳсулотлар ва шу каби кўплаб йўналишдаги компаниялар вакиллари қатнашиши кутилмоқда.
Adweek–2019нинг яна бир фарқли жиҳати, бу унинг оммавий тадбирлар шаклида ўтишидир. Мамлакатимизда биринчи марта кўп сонли томошабинлар учун, Алишер Навоий номидаги кино саройида “ABC Show” дунёнинг 45 та етакчи фестивалида ғалаба қозонган энг кўп тақдирланувчи видеороликлар ва босма ишлар коллекцияси намойиш этилади. Шоуда қатнашиш товар ва хизматлар бозорида янги ғоялар излаётган, бизнесни ривожлантиришга интилаётган фуқароларга тавсия этилади.
Шунингдек, ҳафталик доирасида “TAF!” биринчи Тошкент реклама фестивали ўтказилади. Фестиваль дастуридан TAF! креатив танлови, биринчи халқаро реклама конференцияси ва креатив танлов ғолибларини тақдирлаш маросими ўрин олган.

On April 8-13, 2019, Tashkent will host the third ADWEEK Marketing and Advertising Week.
This year, the concept of the Week has undergone significant changes, in particular, two international marketing and advertising conferences will be organized. Among the participants are the world’s best practice experts from Russia, Ukraine, Kazakhstan and Kyrgyzstan.
According to the already established tradition, an exhibition of marketing and advertising will be held. This year, companies will participate in 12 thematic areas, including design, branding, creative, digital, SMM, visual technologies in advertising, outdoor advertising, printing services, and souvenirs.
Another distinction of ADWEEK 2019 is that for the first time in Uzbekistan, the ABC Show will be shown at the Palace of Cinema named after Alisher Navoi – a collection of the most awarded videos and printed works of winners of 45 leading festivals of the world.
In addition, this year, the First Tashkent Festival of TAF Advertising will be held within the framework of the week. The festival program includes a creative contest TAF, the first international advertising conference and the awarding ceremony of the creative contest.