“Фаол инвестициялар ва ижтимоий ривожланиш йили” учун тасдиқланган Давлат дастури ҳамда Ҳукуматнинг 2019 йил 24 январдаги фармойишига асосан 25-27 апрель кунлари Тошкент шаҳрида “Tashkent Law Spring” Халқаро юридик форуми ўтказилади.
Халқаро юридик форум мустақил Ўзбекистон тарихида илк маротаба ташкил этилмоқда.
Форумда Ўзбекистон ва бир қатор хорижий мамлакатлар адлия вазирлари, суд, прокуратура ва бошқа давлат органлари раҳбарлари, халқаро ташкилотлар, дунёнинг етакчи юридик ва консалтинг фирмалари вакиллари, адвокатлар, юриспруденция соҳасидаги таниқли олимлар, мутахассислар
ва экспертлар қатнашишлари кутилмоқда.
Форум қатнашчилари “Сифатли давлат бошқаруви”, “Қонун устуворлигини таъминлаш ва суд-ҳуқуқ тизимини ислоҳ қилиш”, “Фаол инвестицион сиёсат” йўналишлари бўйича мунозара сессиялари, давра суҳбатлари, мастер-класс ва тақдимотларда иштирок этишлари, халқаро даражадаги ва миллий экспертлар лекцияларини тинглашлари, муҳокамаларда қатнашишлари мумкин бўлади.
Жорий йил Ўзбекистонда “Фаол инвестициялар ва ижтимоий ривожланиш йили” деб эълон қилинганлиги муносабати билан, Форумда Ҳукумат вакиллари билан хорижий бизнес тузилмалари вакиллари ўртасида инвестицион ҳамкорликнинг истиқболли йўналишларини муҳокама қилиш учун имконият яратилади.
Шунингдек, хорижий қатнашчилар Ўзбекистоннинг тегишли вазирлик (идора) ва бошқа давлат ташкилотлари раҳбар ходимлари билан учрашувлар ташкил этиш ҳақида мурожаат қилишлари мумкин ва ташкилотчилар бундай сўровларни имкон қадар амалга оширишга ҳаракат қиладилар.
Форум “Йилнинг энг яхши адвокати”, “Йилнинг энг яхши адвокатлик тузилмаси” ва “Йилнинг энг яхши корпоратив ҳуқуқшуноси” номинациялари бўйича тақдирлаш маросими билан якунланади.
Форум тадбирлари инглиз, рус ва ўзбек тилларида олиб борилади.
Бугунги кунгача Форумни ташкил қилиш ва ўтказиш бўйича ташкилий қўмита таркиби ҳамда чора-тадбирлар режаси тасдиқланди, Форумнинг http://tashkentlawspring.uzрасмий сайти ишга туширилди.
Форумда иштирок этишни қулайлаштириш мақсадида унинг расмий веб-сайти орқали онлайн рўйхатдан ўтиш имкони яратилди.
Форумни ёритиш истагида бўлган хорижий ва маҳаллий ОАВ вакилларининг аккредитацияси 2019 йилнинг 1 мартидан бошланиб,
15 апрелида тўхтатилади.
Форум ҳақида батафсил маълумотларни http://tashkentlawspring.uz сайти ёки (+99871) 268-28-43, (+99897) 455-71-04 телефон рақамлари орқали олишингиз мумкин.
P.S. Халқаро ва маҳаллий тижорат ва нотижорат ташкилотлари Форум доирасида ҳомийлик ёки ҳамкорлик қилишлари мумкин.

В соответствии с Государственной программой в «Год активных инвестиций и социального развития», а также распоряжением Правительства от 24 января 2019 года, 25-27 апреля в городе Ташкенте будет проведен Международный юридический форум «Tashkent Law Spring».
Международный юридический форум проводится впервые в истории независимого Узбекистана.
В Форуме ожидается участие министров юстиции, руководителей судебных, правоохранительных и государственных органов ряда зарубежных стран, представителей международных организаций, ведущих мировых юридических и консалтинговых фирм, известных ученых, экспертов и специалистов в сфере юриспруденции.
Гости смогут принять участие в дискуссионных сессиях по направлениям «Качественное государственное управление», «Обеспечение верховенства закона и реформирование судебно-правовой системы», «Активная инвестиционная политика», «круглых столах», мастер-классах и презентациях, а также послушать лекции международных и национальных экспертов.
С учетом того, что текущий год в Узбекистане объявлен «Годом активных инвестиций и социального развития», на полях Форума для представителей Правительства и бизнеса будет создана возможность обсуждения перспективных направлений инвестиционного сотрудничества.
Кроме того, иностранные участники, заинтересованные в проведении встреч с руководителями соответствующих министерств, ведомств и других государственных органов, могут обратиться к организаторам, которые по мере возможности окажут содействие в этом вопросе.
Форум завершится церемонией награждения в номинациях «Лучший адвокат года», «Лучшее адвокатское формирование года», «Лучшая корпоративная юридическая служба».
Рабочими языками Форума являются английский, русский и узбекский языки.
На сегодняшний день утверждены состав Организационного комитета по подготовке и проведению Форума, План организационных мер, а также запущен веб-сайт http://tashkentlawspring.uz.
В целях создания удобств участникам, создана возможность открытой электронной регистрации через веб-сайт лиц, желающих принять участие в предстоящем мероприятии.
Аккредитация представителей иностранных и национальных СМИ, заинтересованных в освещении Форума, начнется с 1 марта 2019 года и завершится 15 апреля.
Подробную информацию о Форуме можно получить на веб-сайте http://tashkentlawspring.uz или позвонив по номерам (+99871) 268-28-43, (+99897) 455-71-04.
P.S. международные, иностранные и национальные коммерческие и некоммерческие организации могут представить спонсорскую и иную поддержку в проведении Форума.