Европа парламeнти дeлeгациясининг Ўзбeкистонга ташрифи
2018 йилнинг 29 октябрь куни Ўзбекистонга Европа парламентининг Марказий Осиё мамлакатлари ва Мўғилистон билан ҳамкорлик бўйича делегацияси раиси Ивета Григуле-Петерсе бошчилигидаги депутатлар гуруҳи келади.
Ташриф дастурига биноан Тошкент шаҳрида «Ўзбекистон – Европа Иттифоқи» парламент ҳамкорлик қўмитасининг 14-мажлисида иштирок этиш, ташқи ишлар, иқтисодиёт, бандлик ва меҳнат муносабатлари, олий ва ўрта махсус таълим вазирликлари, Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси, Дин ишлари бўйича қўмитада учрашув ва музокаралар ўтказиш режалаштирлиган бўлиб, унда икки томонлама ҳамкорликни янада ривожлантириш масалаларини муҳокама қилиш кутилмоқда.

Визит в Узбекистан делегации Европарламента
29 октября 2018 года в Узбекистан прибывает группа депутатов Европейского парламента во главе с председателем Делегации по связям со странами Центральной Азии и Монголией Иветой Григуле-Петерсе.
В программе визита участие в 14-м заседании Комитета парламентского сотрудничества «Узбекистан – Европейский союз» в г.Ташкенте, встречи и переговоры в министерствах иностранных дел, экономики, занятости и трудовых отношений, высшего и среднего специального образования, Государственном комитете по экологии и охране окружающей среды, Комитете по делам религий, на которых планируется обсудить вопросы дальнейшего развития двустороннего сотрудничества.​