Европа парламeнти дeлeгациясининг Ўзбeкистонга ташрифи
2018 йилнинг 29 октябрь куни Ўзбекистонга Европа парламентининг Марказий Осиё мамлакатлари ва Мўғилистон билан ҳамкорлик бўйича делегацияси раиси Ивета Григуле-Петерсе бошчилигидаги депутатлар гуруҳи келади.
Ташриф дастурига биноан Тошкент шаҳрида «Ўзбекистон – Европа Иттифоқи» парламент ҳамкорлик қўмитасининг 14-мажлисида иштирок этиш, ташқи ишлар, иқтисодиёт, бандлик ва меҳнат муносабатлари, олий ва ўрта махсус таълим вазирликлари, Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси, Дин ишлари бўйича қўмитада учрашув ва музокаралар ўтказиш режалаштирлиган бўлиб, унда икки томонлама ҳамкорликни янада ривожлантириш масалаларини муҳокама қилиш кутилмоқда.

European Parliament delegation to visit Uzbekistan
On October 29, 2018, a group of deputies of the European Parliament led by the Chair of the Delegation for Relations with Central Asia and Mongolia Iveta Grigule-Peterse will arrive in Uzbekistan.
According to the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, the program of the visit includes participation in the 14th meeting of Uzbekistan – European Union Parliamentary Cooperation Committee, in Tashkent, meetings and negotiations at the Ministries of Foreign Affairs, Economy, Employment and Labor Relations, Higher and Secondary Special Education, the State Committee on Ecology and Environmental Protection, Committee on Religious Affairs, where issues of further developing bilateral cooperation will be discussed.