«INNOWEEK» инновацион ғоялар ҳафталигига марҳамат!
Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги  жорий йилнинг 22–26 октябрь кунлари миллий кўргазмалар комплекси «UzEkspoMarkaz»да чет эл илмий-инновацион марказлари, инвестицион жамғармалари, технологик агентликлари, технопарклари ва бизнес инкубаторларининг фаол иштирокида «INNOWEEK» инновацион ғоялар ҳафталигини ташкил этмоқда.
Тадбирда Австрия, Буюк Британия, Голландия, Италия, Исроил, Россия, Туркия, Эстония, Эрон, Қозоғистон, АҚШ каби давлатлардан йирик олимлар, тадбирколар, компания бошқарувчилари ҳамда оммаий ахборот воситалари вакиллари иштирок этадилар.
«INNOWEEK» – бу мавжуд инновацион технологиялар билан танишиш, янги бизнес муносабатларини йўлга қўйиш, янги сармоядорларни жалб этиш ва ишончли ҳамкорлар топиш учун ажойиб имкониятдир.
Ушбу тадбирнинг асосий мақсадларидан бири давлат органлари, эркин иқтисодий ва кичик тадбиркорлик субъектлари, технопарк ва хусусий тадбиркорлик муассасалари, шунингдек,  реал иқтисодиёт секторлари билан илмий академик ва саноат илмий тадқиқотчилик муассасалари ўртасидаги ҳамкорликни чет элнинг етакчи жамғармалари, инновацион марказлари ва бошқа ташкилотлари иштирокида мустаҳкамлашдир.
Инновацион ҳафталик доирасида Халқаро инновацион кўргазма ҳамда Халқаро инновациялар ва инвестициялар форуми ўтказилади.
Халқаро инновацион кўргазма маҳаллий ва хорижий инновацион ва илмий марказларнинг, инвестиция жамғармалари, технология агентликлари, технопарклар ва бизнес инкубаторлар фаол иштирокида бўлиб ўтади, улар қуйидаги йўналишларда ўтказилади:
- ижтимоий соҳадаги инновациялар;
- молия соҳасида инновациялар;
- қишлоқ хўжалигида инновациялар;
- иқтисодиётнинг реал секторидаги инновациялар;
- давлат бошқарувида инновациялар.
Халқаро инновацион ғоялар ҳафталиги Ўзбекистоннинг халқаро инвесторлари бозорига чиқиш учун ноёб имконият бўлиб хизмат қилади.

Добро пожаловать на неделю инновационных идей - «INNOWEEK»!
22-26 октября текущего года Министерство инновационного развития Республики Узбекистан организует неделю инновационных идей - «INNOWEEK» в Национальном выставочном центре при активном участии зарубежных научно-инновационных центров, инвестиционных фондов, технологических агентств, технопарков и бизнес инкубаторов.
На мероприятии примут участие крупные ученые, предприниматели, управляющие компаний и представители СМИ из таких крупных стран, как Австрия, Великобритания, Голландия, Италия, Израиль, Россия, Турция, Эстония, Иран, Казахстан, США.
«INNOWEEK» - отличная возможность для ознакомления с существующими инновационными технологиями, налаживания новых бизнес отношений, привлечения новых инвесторов и поиска надежных партнеров.
Одной из основных целей мероприятия является укрепление партнерства между государственными органами, свободными экономическими и малыми предпринимательскими субъектами, технопарками, частными предпри­ни­мательскими учреждениями и научно-академическими и промышленными научно-исследовательскими учреждениями при участии передовых междуна­родных фондов, инновационных центров и других организаций.
В рамках инновационной недели пройдет Международная ярмарка инновационных технологий и Международный инновационный и инвестиционный форум.
Международная инвестиционная выставка пройдет при активном участии местных и зарубежных инновационных и научных центров, инвестиционных фондов, технологических агентств, технопарков и бизнес инкубаторов и включает следующие направления:
- инновации в социальной сфере;
- инновации в финансовой сфере;
- инновации в сельском хозяйстве;
- инновации в реальном секторе экономики;
- инновации в государственном управлении.
Международная неделя инновационных идей послужит хорошей платформой для выхода Узбекистана на рынок международных инвестиций.