Тошкентда бўлиб ўтадиган “Бир макон, бир йўл” ташаббуси доирасида халқаро конференцияси
Жорий йил 14 май куни Тошкентда “Ўзбекистон ва Хитой: “Бир макон, бир йўл” ташаббусини ҳамкорликда амалга ошириш истиқболлари” мавзусида халқаро конференция ўтказилади.
Мазкур анжуман Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Стратегик ва минтақалараро тадқиқотлар институти, Шанхай ижтимоий фанлар академияси ва Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академияси билан ҳамкорликда ташкил этилмоқда.
Тадбирда Ўзбекистон билан Хитой ўртасидаги икки томонлама муносабатларни “Бир макон, бир йўл” ташаббуси доирасида ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинади.
Конференция ишида Хитойнинг етакчи тадқиқот марказлари экспертлари, хорижий дипломатик муассасалар раҳбарлари, тегишли вазирлик ва идоралар ҳамда жамоат ташкилотлари вакиллари иштирок этади.

Международная конференция в Ташкенте по реализации инициативы «один пояс, один путь»
14 мая текущего года в Ташкенте состоится международная конференция на тему «Узбекистан и Китай: перспективы совместной реализации инициативы «Один пояс, один путь».
Организаторами данного мероприятия являются Институт стратегических и межрегиональных исследований при Президенте Республики Узбекистан и Шанхайская академия общественных наук совместно с Академией государственного управления при Президенте Республики Узбекистан.
Основной целью мероприятия обозначено обсуждение перспектив развития двусторонних отношений между Узбекистаном и Китаем в рамках инициативы «Один пояс, один путь».
В конференции примут участие эксперты ведущих китайских исследовательских центров, главы зарубежных дипломатических миссий в Ташкенте, а также представители государственных и общественных организаций Узбекистана.