Тошкентда бўлиб ўтадиган “Бир макон, бир йўл” ташаббуси доирасида халқаро конференцияси
Жорий йил 14 май куни Тошкентда “Ўзбекистон ва Хитой: “Бир макон, бир йўл” ташаббусини ҳамкорликда амалга ошириш истиқболлари” мавзусида халқаро конференция ўтказилади.
Мазкур анжуман Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Стратегик ва минтақалараро тадқиқотлар институти, Шанхай ижтимоий фанлар академияси ва Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академияси билан ҳамкорликда ташкил этилмоқда.
Тадбирда Ўзбекистон билан Хитой ўртасидаги икки томонлама муносабатларни “Бир макон, бир йўл” ташаббуси доирасида ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинади.
Конференция ишида Хитойнинг етакчи тадқиқот марказлари экспертлари, хорижий дипломатик муассасалар раҳбарлари, тегишли вазирлик ва идоралар ҳамда жамоат ташкилотлари вакиллари иштирок этади.

International conference in Tashkent on implementation of the “One Belt, One Road” initiative
On May 14, this year Tashkent will host an international conference on “Uzbekistan and China: prospects for joint implementation of the “One Belt, One Road” initiative”.
The organizers of the event are the Institute for Strategic and Regional Studies under the President of the Republic of Uzbekistan and the Shanghai Academy of Social Sciences in cooperation with the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Uzbekistan.
The main goal of the meeting is to discuss prospects for development of bilateral relations between Uzbekistan and China within the framework of the initiative “One Belt, One Road”.
Participants of the conference are experts from leading Chinese research centers, heads of foreign diplomatic missions in Uzbekistan and representatives of state and public organizations of the country.