Ўзбекистон Президентининг Афғонистон бўйича Махсус вакили амалий сафарига доир
2018 йилниниг 12-14 март кунлари Ўзбекистон Республикаси Президентининг Афғонистон бўйича Махсус вакили Исматулла Иргашев бошчилигидаги делегация Бирлашган Араб Амирликлари ва Саудия Арабистони Подшоҳлигига ташриф буюради.
БАА ва Саудия Арабистони расмийлари билан учрашувлар чоғида икки томон кун тартибига доир долзарб масалалар ва 2018 йил 26-27 март кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтадиган Афғонистон бўйича «Тинчлик жараёни, хавфсизлик соҳасида ҳамкорлик ва минтақавий шериклик» мавзусидаги юқори даражали халқаро конференцияга тайёргарликнинг айрим амалий жиҳатларини муҳокама қилиш режалаштирилмоқда.

О рабочей поездке Спецпредставителя Президента Узбекистана по Афганистану
12 – 14 марта 2018 года делегация Республики Узбекистан во главе со Спецпредставителем главы нашего государства по Афганистану Исматуллой Иргашевым посетит Объединенные Арабские Эмираты и Королевство Саудовской Аравии.
В ходе встреч с официальными лицами ОАЭ и Саудовской Аравии планируется обсудить актуальные вопросы, связанные с повесткой дня двусторонних отношений, а также некоторые практические аспекты подготовки к намеченной на 26-27 марта 2018 года в г.Ташкенте международной конференции высокого уровня по Афганистану «Мирный процесс, сотрудничество в сфере безопасности и региональное взаимодействие».