Афғонистон делегациясининг Ўзбекистонга ташрифи
2018 йилнинг 9 февраль куни Афғонистон Ислом Республикаси Президентининг миллий хавфсизлик масалалари бўйича Катта масалатчиси Муҳаммад Ҳаниф Атмар бошчилигидаги делегация Тошкент шаҳрига амалий ташриф билан келади.
Ташриф дастурига кўра Ҳукумат, Ташқи ишлар вазирлиги ва бошқа давлат тузилмаларида учрашув ва музокаралар ўтказиш режалаштирилган, шунингдек, “Тинчлик жараёни, хавфсизлик соҳасида ҳамкорлик ва минтақавий шерикчилик” номли Афғонистон бўйича халқаро конференцияни Тошкент шаҳрида ўтказишга тайёргарлик кўришнинг амалий масалаларини муҳокама қилиш кутилмоқда.

Визит в Узбекистан делегации Афганистана
9 февраля 2018 года в г.Ташкент с рабочим визитом прибывает делегация Исламской Республики Афганистан во главе со Старшим советником Президента Афганистана по вопросам национальной безопасности Мухаммадом Ханифом Атмаром.
В программе визита встречи и переговоры в Правительстве, Министерстве иностранных дел и других госструктурах, а также обсуждение практических аспектов подготовки проведения в г.Ташкенте международной конференции по Афганистану «Мирный процесс, сотрудничество в сфере безопасности и региональное взаимодействие».