Ўзбекистон делегациясининг Хитойга ташрифи
2018 йилнинг 6-7 февраль кунлари Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Хитой Халқ Республикасида расмий ташриф билан бўлади.
Ташриф дастурига кўра ХХР Ташқи ишлар вазири Ван И, қатор вазирлик ва идоралар раҳбарлари билан учрашув ва музокаралар ўтказилади. Унда сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги Ўзбекистон-Хитой мулоқотини янада фаоллаштириш истиқболларини муҳокама қилиш ҳамда минтақа ва халқаро аҳамиятга молик масалалар юзасидан фикр алмашиш кутилмоқда.

6-7 февраля 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов посетит с официальным визитом Китайскую Народную Республику.
В программе визита встречи и переговоры с Министром иностранных дел КНР Ван И, руководителями ряда министерств и ведомств, на которых планируется обсудить перспективы дальнейшей активизации узбекско-китайского диалога в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах, а также обменяться мнениями по региональной и международной проблематике.