Қирғизистон Президентининг Ўзбекистонга ташрифи
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Қирғизистон Республикаси Президенти Сооранбай Жээнбеков 13-14 декабрь кунлари расмий ташриф билан мамлакатимизда бўлади.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Матбуот хизмати хабар қилишича, олий даражадаги учрашув ва музокараларда сиёсий, савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги давлатлараро алоқаларнинг бугунги ҳолати ва янада ривожлантириш истиқболлари, чегараолди ҳамкорлик масалалари, айрим минтақавий ва халқаро муаммоларни муҳокама қилиш режалаштирилган.
Ташриф якунлари бўйича давлат раҳбарларининг Қўшма баёноти, турли соҳалардаги ўзаро муносабатларни янада мустаҳкамлаш ва кенгайтиришга қаратилган бир қатор ҳукуматлараро ва идоралараро ҳужжатлар имзоланиши кутилмоқда.

Visit of the President of Kyrgyzstan to Uzbekistan
On December 13-14, the President of the Kyrgyz Republic Sooronbay Jeenbekov will pay an official visit to our country at the invitation of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev.
According to the Press service of the President of the Republic of Uzbekistan, during the meetings and negotiations at the highest level, it is planned to discuss the state and prospects of further development of interstate relations in political, trade-economic, transport-communication, cultural-humanitarian and other spheres, issues of cross-border cooperation, regional and international problems.
Following the visit, it is expected to adopt a Joint Statement of the heads of states, to sign a package of intergovernmental and interdepartmental documents aimed at further strengthening and expanding bilateral relations in various fields.