Қирғизистон Президентининг Ўзбекистонга ташрифи
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Қирғизистон Республикаси Президенти Сооранбай Жээнбеков 13-14 декабрь кунлари расмий ташриф билан мамлакатимизда бўлади.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Матбуот хизмати хабар қилишича, олий даражадаги учрашув ва музокараларда сиёсий, савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги давлатлараро алоқаларнинг бугунги ҳолати ва янада ривожлантириш истиқболлари, чегараолди ҳамкорлик масалалари, айрим минтақавий ва халқаро муаммоларни муҳокама қилиш режалаштирилган.
Ташриф якунлари бўйича давлат раҳбарларининг Қўшма баёноти, турли соҳалардаги ўзаро муносабатларни янада мустаҳкамлаш ва кенгайтиришга қаратилган бир қатор ҳукуматлараро ва идоралараро ҳужжатлар имзоланиши кутилмоқда.

Визит в Узбекистан Президента Кыргызстана
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева 13-14 декабря Президент Кыргызской Республики Сооранбай Жээнбеков совершит официальный визит в нашу страну.
Как сообщила Пресс-служба Президента Республики Узбекистан, в ходе встреч и переговоров на высшем уровне планируется обсудить состояние и перспективы дальнейшего развития межгосударственных связей в политической, торгово-экономической, транспортно-коммуникационной, культурно-гуманитарной и других сферах, вопросы приграничного сотрудничества, отдельные региональные и международные проблемы.
Ожидается, что по итогам визита будет принято Совместное заявление глав государств, подписан пакет межправительственных и межведомственных документов, направленных на дальнейшее укрепление и расширение двусторонних отношений в различных областях.