Ўзбекистон делегациясининг Ашхабод шаҳрида бўлиб ўтадиган халқаро тадбирларда иштироки
Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация 2017 йил 11 декабрь куни Ашхабод шаҳрида бўлиб ўтадиган “Халқаро муносабатларда бетарафлик сиёсати ва превентив дипломатия: Туркманистон тажрибаси ва унинг аҳамияти”, “БМТнинг Марказий Осиё учун превентив дипломатия бўйича минтақавий маркази: Марказий Осиё билан минтақадаги тинчлик ва тараққиётга йўналтирилган ҳамкорликнинг 10 йиллиги” мавзуларидаги халқаро конференцияларда иштирок этади.
Шу куннинг ўзида Туркманистон пойтахтида Марказий Осиёнинг беш давлати ва Афғонистон ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари учрашуви бўлиб ўтади.

Участия делегации Узбекистана в международных мероприятиях в г.Ашхабад
Делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым 11 декабря 2017 года примет участие в международных конференциях «Политика нейтралитета и превентивная дипломатия в международных отношениях: опыт Туркменистана и его значение», «Региональный центр ООН по превентивной дипломатии для Центральной Азии: 10 лет сотрудничества с Центральной Азией в целях мира и процветания региона», которые пройдут в г.Ашхабаде.
В этот же день в столице Туркменистана состоится встреча руководителей внешнеполитических ведомств пяти центральноазиатских стран и Афганистана.