Ўзбекистон делегациясининг Испанияга ташрифи
2017 йилнинг 12-15 ноябрь кунлари Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация расмий ташриф билан Испания Қироллигида бўлади.
Ташриф дастурига биноан Испания Сенати, Ташқи ишлар ва ҳамкорлик вазирлиги, Иқтисодиёт, саноат ва рақобат вазирлиги ҳамда Савдо палатаси раҳбарияти билан музокаралар ўтказилади.
Шунингдек, Ўзбекистон делегацияси аъзолари Ўзбекистон-Испания бизнес-форумида ва бошқа биргаликдаги тадбирларда иштирок этади ва қиролликнинг етакчи компаниялари вакиллари билан алоҳида учрашувлар ўтказади.
Ташриф доирасида иқтисодиёт, саноат ва транспорт соҳаларида икки томонлама ҳамкорликни янада ривожлантиришга қаратилган қатор ҳужжатлар имзоланиши режалаштирилган.

Визит делегации Узбекистана в Испанию
12 – 15 ноября 2017 года делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым посетит с официальным визитом Королевство Испания.
В программе визита переговоры с руководством Сената, Министерства иностранных дел и сотрудничества, Министерства экономики, промышленности и конкуренции, Торговой палаты Испании.
Члены делегации Узбекистана также примут участие в Узбекско-испанском бизнес-форуме и других совместных мероприятиях, проведут отдельные встречи с представителями ведущих компаний королевства.
Планируется, что в рамках визита будет подписан ряд документов, направленных на дальнейшее развитие двустороннего сотрудничества в сферах экономики, промышленности и транспорта.