ЕТТБ делегациясининг Ўзбекистонга ташрифи
2017 йилнинг 7 ноябрь куни Ўзбекистонга Европа тикланиш ва тараққиёт банки (ЕТТБ) биринчи вице-президенти Филип Беннет бошчилигидаги делегация ташриф буюради.
Кенг қамровли ташриф дастурига кўра Ҳукумат, Олий Мажлис Сенати, Марказий банк ва бошқа етакчи молия муассасаларида учрашув ва музокаралар ўтказиш ҳамда кредит келишувларини имзолаш кўзда тутилган.
ЕТТБнинг нуфузли делегацияси “Марказий Осиё: бир ўтмиш ва умумий келажак, барқарор ривожланиш ва ўзаро фаровонлик учун ҳамкорлик” мувзуидаги халқаро конференциясида ҳам иштирок этади.

Визит в Узбекистан делегации ЕБРР
7 ноября 2017 года в Узбекистан прибывает делегация Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) во главе с первым вице-президентом Филиппом Беннетом.
Обширная программа визита предусматривает проведение встреч и переговоров в Правительстве, Сенате Олий Мажлиса, Центральном банке, других ведущих финансовых учреждениях Узбекистана и подписание кредитных соглашений.
Представительная делегация ЕБРР также примет участие в международной конференции «Центральная Азия: одно прошлое и общее будущее, сотрудничество ради устойчивого развития и взаимного процветания».