Канада делегациясининг Ўзбекистонга ташрифи
2017 йил 30-31 октябрь кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон ва Канада Ташқи ишлар вазирликлари ўртасида сиёсий маслаҳатлашувларнинг олтинчи раунди бўлиб ўтади.
Ушбу тадбирда иштирок этиш учун Канада Ташқи ишлар, савдо ва ривожланиш вазирлигининг Қутб олди минтақаси, Шарқий Европа ва Евросиё масалалари бўйича Бюроси Бош директори Элисон ЛеКлаир бошчилигидаги делегация Ўзбекистонга ташриф буюради.
Ташриф дастурига, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати ва Қонунчилик палатаси, Ташқи савдо вазирлиги, Инвестициялар бўйича давлат қўмитаси ва Ўзбекистон Савдо-саноат палатасида учрашувлар ўтказиш киритилган.

Визит в Узбекистан делегации Канады
30-31 октября 2017 года в г.Ташкенте состоится шестой раунд узбекско-канадских межмидовских политических консультаций, для участия в которых в Узбекистан прибывает делегация Канады во главе с генеральным директором Бюро по вопросам приполярного региона, Восточной Европы и Евразии Министерства иностранных дел, торговли и развития Элисон ЛёКлэр.
В программу визита также включены встречи в Сенате и Законодательной палате Олий Мажлиса, Министерстве внешней торговли, Государственном комитете по инвестициям и Торгово-промышленной палате Узбекистана.