Ўзбекистон делегациясининг Саудия Арабистони Подшоҳлигига ташрифи
2016 йилнинг 25-28 июль кунлари Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация Саудия Арабистони Подшоҳлигига ташриф буюради.
Ўзбекистон делегацияси Жидда шаҳрида Иқтисодий, маданий ва ижтимоий масалалар бўйича ислом комиссиясининг 39-сессиясида ва Ислом ҳамкорлик ташкилотига аъзо давлатлар юқори мансабдор шахсларининг мажлисида иштирок этади.
Ташриф дастуридан ИҲТ ва Саудия Арабистони Ташқи ишлар вазирлиги раҳбарлари билан учрашувлар ва музокаралар ҳам ўрин олган.

Visit of Uzbek delegation to Saudi Arabia
On 25-28 July, 2016, the delegation of the Republic of Uzbekistan headed by the Minister of Foreign Affairs Abdulaziz Kamilov will visit the Kingdom of Saudi Arabia
In Jeddah the Uzbek delegation will attend the 39th Session of the Islamic Commission for Economic, Cultural and Social Affairs and the Senior Officials Meeting of the member states of the Organization of Islamic Cooperation.
The visit program also includes meetings and negotiations with the leaders of the OIC and the Ministry of Foreign Affairs of Saudi Arabia.