“Яшил ҳафта — 2016” халқаро кўргазмаси
Германияда шу йилнинг 15-24 январь кунлари жаҳондаги энг йирик “Яшил ҳафта — 2016” халқаро озиқ-овқат саноати, қишлоқ, ўрмон ва боғдорчилик хўжалиги кўргазмаси бўлиб ўтади.
“Яшил ҳафта” қишлоқ хўжалиги, чорвачилик, боғдорчилик ва озиқ-овқат товарларини ишлаб чиқариш соҳаларида энг сўнгги ютуқлар намойиш этиладиган платформа ҳисобланади.
Ўзбекистон вакиллари кўргазма доирасида мамлакатимиз қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини намойиш этишади. “Яшил ҳафта — 2015” кўргазма якунларига кўра, Ўзбекистон маҳсулотлари экспорт қилиш учун қиймати 122,3 миллион АҚШ доллари бўлган шартномалар имзоланган.

“Green Week 2016” international exhibition
Berlin to host “Green Week 2016” the world’s largest international exhibition of food industry, agriculture, forestry and horticultural farm on January 15-24.
The forum is a platform for a broad acquaintance with the best practices of the agrarian sector, farming, food production, as well as establishing mutually beneficial business contacts.
Delegation of Uzbekistan annually takes part in this prestigious exhibition and presents domestic agricultural sector’s achievements. As a result of participation in the “Green Week 2015” representatives of our country signed contracts to export products worth 122,3 million USD.