“Яшил ҳафта — 2016” халқаро кўргазмаси
Германияда шу йилнинг 15-24 январь кунлари жаҳондаги энг йирик “Яшил ҳафта — 2016” халқаро озиқ-овқат саноати, қишлоқ, ўрмон ва боғдорчилик хўжалиги кўргазмаси бўлиб ўтади.
“Яшил ҳафта” қишлоқ хўжалиги, чорвачилик, боғдорчилик ва озиқ-овқат товарларини ишлаб чиқариш соҳаларида энг сўнгги ютуқлар намойиш этиладиган платформа ҳисобланади.
Ўзбекистон вакиллари кўргазма доирасида мамлакатимиз қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини намойиш этишади. “Яшил ҳафта — 2015” кўргазма якунларига кўра, Ўзбекистон маҳсулотлари экспорт қилиш учун қиймати 122,3 миллион АҚШ доллари бўлган шартномалар имзоланган.

Международная выставка «Зеленая неделя 2016»
15-24 января в Берлине состоится крупнейшая в мире Международная выставка продовольственной промышленности, сельского, лесного и садоводческого хозяйства «Зеленая неделя 2016».
Этот форум является широкой площадкой для ознакомления с передовым опытом развития аграрной сферы, фермерства, производства пищевой продукции, а также налаживания взаимовыгодных деловых контактов.
Делегация Узбекистана ежегодно принимает участие в работе этой престижной выставки и представляет достижения отечественного аграрного сектора. По итогам участия в «Зеленой неделе 2015» представителями нашей страны были подписаны контракты на экспорт продукции на сумму $122,3 млн.