«Марказий Осиё – Европа Иттифоқи» минтақалараро учрашуви
Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар Вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация 2015 йилнинг 21 декабрь куни Остона шаҳрида (Қозоғистон) «Марказий Осиё – Европа Иттифоқи» шаклидаги вазирлар учрашувида иштирок этади.
Қирғизистон, Қозоғистон, Тожикистон, Туркманистон ва Ўзбекистон ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари ва ЕИ Ташқи ишлар ва хавфсизлик сиёсати бўйича олий вакилининг учрашуви кун тартибидан турли соҳалардаги минтақалараро ҳамкорликни янада ривожлантириш масалалари, халқаро ва минтақавий масалалар юзасидан фикр алмашиш ўрин олган.

Межрегиональная встреча «Центральная Азия – Европейский союз»
Делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым 21 декабря 2015 года примет участие в министерской встрече в формате «Центральная Азия – Европейский союз» в г.Астане (Казахстан).
В повестке дня встречи руководителей внешнеполитических ведомств Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана, Туркменистана, Узбекистана и Верховного представителя ЕС по иностранным делам и политики безопасности вопросы дальнейшего развития межрегионального сотрудничества в различных сферах, обмен мнениями по международным и региональным проблемам.