ШҲТ Ҳукумат раҳбарлари кенгашининг 14-мажлиси
Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари, молия вазири Рустам Азимов бошчилигидаги делегация 14-15 декабрь кунлари Чжэнчжоу шаҳрида (Хитой) бўлиб ўтадиган Шанхай ҳамкорлик ташкилотига аъзо мамлакатлар Ҳукумат раҳбарлари (бош вазирлар) кенгашининг 14-мажлисида иштирок этади.
Қирғизистон, Қозоғистон, Россия, Тожикистон, Хитой ва Ўзбекистон ҳукуматлари раҳбарлари ШҲТга аъзо давлатларнинг Кўп томонлама савдо-иқтисодий ҳамкорлик дастурини амалга ошириш жараёнини ҳамда ташкилот доирасидаги ҳамкорликни янада ривожлантириш масалаларини муҳокама қиладилар.
Тадбирда ШҲТда кузатувчи давлатлар – Афғонистон, Беларус, Эрон, Ҳиндистон, Мўғулистон ва Покистон вакиллари, шунингдек, ШҲТ ишчи органлари - Котибият, МАТТ ижроий қўмитаси, Ишбилармонлар кенгаши ва Банклараро бирлашмаси, қатор халқаро ва минтақавий ташкилот ва форумлар – БМТнинг Осиё ва Тинч океани учун иқтисодий ва ижтимоий комиссияси, МДҲ, АСЕАН ва Осиёда ҳамкорлик ва ишонч чоралари бўйича кенгашнинг раҳбарлари иштирок этадилар.

14th meeting of the Council of Heads of Government of the Member States of the SCO
The delegation of the Republic of Uzbekistan headed by the First Deputy Prime Minister, Finance Minister Rustam Azimov will participate in the 14th meeting of the Council of Heads of Government (Prime Ministers) of the Member States of the Shanghai Cooperation Organization, which will be held on December 14-15 in Zhengzhou (China).
The Heads of the Governments of China, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Russia, Tajikistan and Uzbekistan will discuss the implementation of the Program of Multilateral Trade and Economic Cooperation of the SCO Member States, other issues of further development of cooperation within the organization.
The representatives of the SCO Observer States - Afghanistan, Belarus, India, Iran, Mongolia and Pakistan, as well as the heads of the Secretariat, the Executive Committee of the RATS, Business Council and Interbank Association of the SCO, a number of international and regional organizations and forums - UNESCAP, CIS, ASEAN and CICA will attend the event.