ШҲТ Ҳукумат раҳбарлари кенгашининг 14-мажлиси
Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари, молия вазири Рустам Азимов бошчилигидаги делегация 14-15 декабрь кунлари Чжэнчжоу шаҳрида (Хитой) бўлиб ўтадиган Шанхай ҳамкорлик ташкилотига аъзо мамлакатлар Ҳукумат раҳбарлари (бош вазирлар) кенгашининг 14-мажлисида иштирок этади.
Қирғизистон, Қозоғистон, Россия, Тожикистон, Хитой ва Ўзбекистон ҳукуматлари раҳбарлари ШҲТга аъзо давлатларнинг Кўп томонлама савдо-иқтисодий ҳамкорлик дастурини амалга ошириш жараёнини ҳамда ташкилот доирасидаги ҳамкорликни янада ривожлантириш масалаларини муҳокама қиладилар.
Тадбирда ШҲТда кузатувчи давлатлар – Афғонистон, Беларус, Эрон, Ҳиндистон, Мўғулистон ва Покистон вакиллари, шунингдек, ШҲТ ишчи органлари - Котибият, МАТТ ижроий қўмитаси, Ишбилармонлар кенгаши ва Банклараро бирлашмаси, қатор халқаро ва минтақавий ташкилот ва форумлар – БМТнинг Осиё ва Тинч океани учун иқтисодий ва ижтимоий комиссияси, МДҲ, АСЕАН ва Осиёда ҳамкорлик ва ишонч чоралари бўйича кенгашнинг раҳбарлари иштирок этадилар.

14-е заседание Совета глав правительств государств-членов ШОС
Делегация Республики Узбекистан во главе с первым заместителем Премьер-министра, министром финансов Рустамом Азимовым примет участие в 14-м заседании Совета глав правительств (премьер-министров) государств-членов Шанхайской организации сотрудничества, которое состоится 14-15 декабря в г.Чжэнчжоу (КНР).
Руководители правительств Казахстана, КНР, России, Кыргызстана, Таджикистана и Узбекистана обсудят ход реализации Программы многостороннего торгово-экономического сотрудничества государств-членов ШОС, другие вопросы дальнейшего развития взаимодействия в рамках организации.
В мероприятии примут участие представители государств-наблюдателей – Афганистана, Беларуси, Индии, Ирана, Монголии и Пакистана, а также руководители Секретариата, Исполнительного комитета РАТС, Делового совета и Межбанковского объединения ШОС, ряда международных и региональных организаций и форумов – ЭСКАТО ООН, СНГ, АСЕАН и СВМДА.