Istiqbolli hujjatlar imzolandi
O‘zbekiston-Qozog‘iston muzokaralari yakunida davlatlararo, hukumatlararo va idoralararo 13 hujjat imzolandi.
Shavkat Mirziyoyev va Nursulton Nazarboyev O‘zbekiston Respublikasi bilan Qozog‘iston Respublikasi o‘rtasida strategik sheriklikni yanada chuqurlashtirish va ahil qo‘shnichilikni mustahkamlash to‘g‘risidagi qo‘shma deklaratsiyani imzoladilar.
Shuningdek, parlamentarizm, soliq, transport, mudofaa, savdo-sanoat va boshqa sohalardagi hamkorlikka oid hujjatlar imzolandi.
O‘zbekiston Respublikasi bilan Qozog‘iston Respublikasi o‘rtasida 2017-2019-yillarga mo‘ljallangan iqtisodiy hamkorlik strategiyasi hamda O‘zbekiston Respublikasi bilan Qozog‘iston Respublikasi o‘rtasida hududlararo hamkorlik to‘g‘risidagi bitim ular orasida alohida ahamiyatga ega.
Ommaviy axborot vositalari vakillari bilan uchrashuvda Prezidentlar Shavkat Mirziyoyev va Nursulton Nazarboyev muzokaralar O‘zbekiston – Qozog‘iston munosabatlariga xos o‘zaro hurmat va samimiyat ruhida o‘tgani, barcha strategik masalalar bo‘yicha tomonlar bir-birini qo‘llab-quvvatlaganini alohida ta’kidladilar. Ushbu tashrif mamlakatlarimiz o‘rtasidagi hamkorlik rivojida tarixiy ahamiyat kasb etgani, imzolangan hujjatlar xalqlarimiz manfaatlariga xizmat qilishi qayd etildi.

Following the Uzbekistan-Kazakhstan negotiations, 13 inter-state, intergovernmental and inter-agency documents have been signed.
Shavkat Mirziyoyev and Nursultan Nazarbayev signed a Joint declaration on further deepening strategic partnership and strengthening good neighborhood ties between the Republic of Uzbekistan and the Republic of Kazakhstan.
Furthermore, documents on cooperation in the sphere of parliamentary links, taxation, defense, trade, industry and others have been inked.
The Strategy of economic cooperation for 2017-2019 and the Agreement on interregional cooperation have a specific significance among them.
During the meeting with the representatives of mass media, Presidents Shavkat Mirziyoyev and Nursultan Nazarbayev have underlined that the negotiations took place in the spirit of a mutual respect and candor, inherent to Uzbekistan-Kazakhstan relations. It was noted that this visit will have a historical significance for the bilateral cooperation, the signed documents will serve the interests of the people of our countries.