Prezident Shavkat Mirziyoyev Turkmanistonga jo‘nab ketdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Prezident Gurbanguli Berdimuhamedovning taklifiga binoan 6-mart kuni davlat tashrifi bilan Ashxobodga jo‘nab ketdi.
Tashrif doirasida davlat rahbarlari O‘zbekiston – Turkmaniston munosabatlariga doir keng ko‘lamli masalalarni muhokama qiladilar, tomonlarni qiziqtirgan mintaqaviy va xalqaro ahamiyatga molik dolzarb muammolar yuzasidan fikr almashadilar.
Oliy darajadagi muzokaralar yakunlari bo‘yicha davlat rahbarlarining Qo‘shma bayonoti, Strategik sheriklik to‘g‘risidagi shartnoma, shuningdek, turli sohalardagi o‘zaro hamkorlikni yanada rivojlantirishga qaratilgan qator hujjatlar imzolanishi rejalashtirilgan.

President Shavkat Mirziyoyev departed for Turkmenistan with a state visit
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev departed for Ashgabat with a state visit at the invitation of President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov on 6 March.
During the visit, the Heads of state will discuss a wide array of issues of the Uzbekistan-Turkmenistan relations, exchange views on critical problems on the regional and international agenda, representing a shared interest.
Following the negotiations at the highest level, a joint Declaration of the Heads of state, a treaty on strategic partnership as well as several bilateral documents, aimed at further development of cooperation in various spheres are expected to be signed.