BMT delegatsiyasining uchrashuvlari
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatida Birlashgan Millatlar Tashkiloti Bosh kotibining siyosiy masalalar bo‘yicha yordamchisi Miroslav Yencha boshchiligidagi delegatsiya a’zolari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati raisining birinchi o‘rinbosari S.Safoyev bilan suhbatda O‘zbekiston va BMT o‘rtasida o‘zaro ishonch va manfaatdorlik hamda ochiq muloqotga asoslangan munosabatlar qaror topgani qayd etildi.
Uchrashuvda O‘zbekistonning BMT bilan o‘zaro aloqalari tobora kengayib borayotgani, iqtisodiyot, ilm-fan, sog‘liqni saqlash, ekologiya, madaniyat va ta’lim yo‘nalishlaridagi hamkorlik samaralari alohida qayd etildi.

Встречи делегации ООН
В Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан состоялась встреча с членами делегации Организации Объединенных Наций, которую возглавляет помощник Генерального секретаря ООН по политическим вопросам Мирослав Енча.
В беседе с первым заместителем Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан С.Сафоевым отмечалось, что между Узбекистаном и ООН установлены отношения, основанные на взаимном доверии и заинтересованности, открытом диалоге.
На встрече особо подчеркивалось, что сотрудничество Узбекистана с ООН в области науки, здравоохранения, экологии, культуры, образования и других сферах расширяется и укрепляется.