Akmal Saidovning Farg‘ona viloyati saylovchilari bilan uchrashuvi
O'zbekiston "Milliy tiklanish" demokratik partiyasidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Akmal Saidov 19-fevral kuni Farg'ona viloyati saylovchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o'tkazuvchi 11-Farg'ona okrug saylov komissiyasining raisi N.Sobirov ochdi. Prezidentlikka nomzodning ishonchli vakili M.Bekmirzayeva yig'ilganlarni nomzodning tarjimai holi bilan tanishtirdi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Akmal Saidov o'z saylovoldi dasturi yuzasidan nutq so'zladi.
Nomzodning saylovoldi dasturida o'zbek xalqining tarixiy, madaniy va intellektual merosi, an'ana va qadriyatlarini asrab-avaylash, boyitish, uning yutuqlarini aholi, birinchi navbatda, navqiron avlod orasida keng targ'ib etish bilan birga aholi uchun oziq-ovqat xavfsizligini ta'minlashni yanada kuchaytirish, aholining ovqatlanish xilma-xilligini kengaytirish, uy-joy qurilishi va infratuzilmani qo'llab-quvvatlash, yosh oilalar uchun uy-joy qurilishi davlat dasturi bajarilishining bundan keyin ham tizimli ravishda davom ettirilishiga ko'maklashish va boshqa qator masalalarga alohida e'tibor qaratilgan.
Uchrashuvda O'zbekiston "Milliy tiklanish" demokratik partiyasi Farg'ona viloyati kengashi raisi A.Mirsaidov, Buvayda tumani "Beshterak" qishloq fuqarolar yig'ini raisi I.Enazarov va boshqalar nomzodning saylovoldi dasturi haqida o'z fikr-mulohazalarini bildirib, Prezident saylovi milliy qonunchiligimiz asosida ochiq va oshkora o'tayotganini alohida ta'kidladi.

Встреча Акмаля Саидова с избирателями Ферганской области
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Демократической партии Узбекистана "Миллий тикланиш" Акмаль Саидов 19 февраля встретился с избирателями Ферганской области.
Встречу открыл председатель 11-й Ферганской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан Н.Сабиров. Доверенное лицо кандидата в Президенты М.Бекмирзаева ознакомила участников с биографией кандидата.
В предвыборной программе кандидата особое внимание уделяется вопросам сохранения и обогащения исторического, культурного и интеллектуального наследия узбекского народа, его традиций и ценностей, широкой пропаганде его достижений среди населения, в первую очередь, среди молодого поколения, обеспечения продовольственной безопасности, совершенствования структуры питания населения, поддержки сферы жилищного строительства и инфраструктуры, дальнейшего содействия системному продолжению реализации государственной программы строительства жилья для молодых семей и другие.
На встрече и. о. председателя Ферганского областного совета Демократической партии Узбекистана "Миллий тикланиш" А.Мирсаидов, председатель сельского схода граждан "Бештерак" Бувайдинского района И.Эназаров и другие выразили свои мнения о предвыборной программе кандидата и особо отметили, что выборы Президента проводятся открыто и прозрачно в соответствии с национальным законодательством.