2017-02-02 | Siyosat
2017-yilning 2-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Amerika Qo‘shma Shtatlarining Favqulodda va Muxtor Elchisi Pamela Leora Spratlenni qabul qildi.
Suhbat davomida Toshkent shahrida ikki davlat ishbilarmon doiralarining nufuzli delegatsiyalari ishtirokida bo‘lib o‘tgan Amerika-O‘zbekiston savdo palatasining navbatdagi majlisi yakunlari muhokama qilindi.
TIVda bo‘lib o‘tgan uchrashuvda ikki tomon munosabatlarining boshqa dolzarb masalalari, jumladan turli darajalardagi bo‘lajak uchrashuvlarning jadvali va kun tartibi ko‘rib chiqildi.

2017-02-02 | Политика
2 февраля 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Соединенных Штатов Америки Памелу Леору Спратлен.
В ходе беседы обсуждены итоги состоявшегося в г.Ташкенте очередного заседания Американо-Узбекской торговой палаты с участием представительных делегаций деловых кругов двух стран.
На встрече в МИД рассмотрены и другие актуальные вопросы двусторонних отношений, включая график и повестку дня предстоящих контактов на различных уровнях.