Akmal Saidovning Toshkent shahri saylovchilari bilan uchrashuvi
O'zbekiston "Milliy tiklanish" demokratik partiyasidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Akmal Saidov 17-fevral kuni Toshkent shahri saylovchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o'tkazuvchi 14-Toshkent shahar okrug saylov komissiyasining raisi J.Inog'omov ochdi. Prezidentlikka nomzodning ishonchli vakili F.Muhiddinova yig'ilganlarni nomzodning tarjimai holi bilan tanishtirdi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Akmal Saidov o'z saylovoldi dasturi yuzasidan nutq so'zladi.
Dasturda O'zbekiston xalqining milliy-madaniy va ma'naviy-axloqiy qadriyatlari, urf-odatlarini saqlash va boyitishga alohida e'tibor qaratilgan. Ayniqsa, mahalla milliy demokratik institutini yanada takomillashtirish, uning tashkiliy va iqtisodiy asoslarini mustahkamlash, fuqarolarning mahalliy ahamiyatga ega bo'lgan masalalarni hal etishda hamda milliy-ma'naviy qadriyatlar, urf-odat va an'analarni qayta tiklash va boyitishdagi bevosita ishtirokini kuchaytirish yuzasidan bir qator ustuvor vazifalar belgilangan. Ayni paytda milliy bozorni sifati past, xalqaro andozalarga mos kelmaydigan mahsulotlar (ishlar, xizmatlar)dan muhofaza qilish, qulay va jozibador sarmoya muhitini shakllantirishning huquqiy asoslarini kuchaytirish ham dasturdan o'rin olgan.
Uchrashuvda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti professori B.Egamberdiyev va boshqalar O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi ko'ppartiyaviylik hamda muqobillik asosida, demokratik tamoyillarga mos tarzda o'tayotganini ta'kidlab, Prezidentlikka nomzodning saylovoldi dasturi va unda belgilangan ustuvor vazifalar xususida o'z fikr-mulohazalarini bildirdi. Saylovchilarni 2015-yil 29-mart kuni bo'lib o'tadigan O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida faol ishtirok etishga chaqirdi.

Встреча Акмаля Саидова с избирателями города Ташкента
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Демократической партии Узбекистана "Миллий тикланиш" Акмаль Саидов 17 февраля встретился с избирателями города Ташкента.
Открыл встречу председатель 14-й Ташкентской городской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан Ж.Инагамов. Доверенное лицо кандидата в Президенты Ф.Мухиддинова ознакомила участников с биографией кандидата.
В мероприятии с речью о своей предвыборной программе выступил кандидат в Президенты Республики Узбекистан Акмаль Саидов.
В программе особое внимание уделено сохранению и обогащению национально-культурных и духовно-нравственных ценностей, традиций и обычаев народа Узбекистана. В частности, намечен ряд приоритетных задач по дальнейшему совершенствованию национального демократического института махалли, укреплению его организационных и экономических основ, усилению непосредственного участия граждан в решении вопросов местного значения, а также в возрождении и обогащении национально-духовных ценностей, традиций и обычаев. В программе также отражены вопросы защиты отечественного рынка от низкосортной, не отвечающей международным стандартам продукции (работ, услуг), укрепления правовых основ формирования привлекательной инвестиционной среды.
На встрече профессор Ташкентского государственного технического университета имени Абу Райхона Беруни Б.Эгамбердиев и другие отметили, что выборы Президента Республики Узбекистан проходят на основе многопартийности и альтернативности, в соответствии с демократическими принципами, выразили свои мнения о предвыборной программе кандидата в Президенты и намеченных в ней приоритетных задачах. Избирателей призвали к активному участию в предстоящих 29 марта 2015 года выборах Президента Республики Узбекистан.