Akmal Saidovning Toshkent viloyati saylovchilari bilan uchrashuvi
O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzodlarning saylovchilar bilan uchrashuvlari davom etmoqda. Shunday tadbirlardan biri 17-fevral kuni Qibray tumanida bo'lib o'tdi. Unda Toshkent viloyati saylovchilari O'zbekiston "Milliy tiklanish" demokratik partiyasidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Akmal Saidov bilan uchrashdi.
Uchrashuvni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o'tkazuvchi 10-Toshkent viloyati okrug saylov komissiyasining raisi N.Abdullayev ochdi. Prezidentlikka nomzodning ishonchli vakili T.Mansurov yig'ilganlarni nomzodning tarjimai holi bilan tanishtirdi.
Tadbirda Prezidentlikka nomzod Akmal Saidov o'z saylovoldi dasturi yuzasidan nutq so'zladi.
Nomzod saylovoldi dasturi bilan tanishtirar ekan, milliy o'zlikni anglash, milliy g'urur va qadr-qimmat tuyg'usini mustahkamlash masalalariga alohida e'tibor qaratdi. Xususan, yoshlar ongini xalqimizga yot bo'lgan "ommaviy madaniyat"ning salbiy ta'siridan muhofaza qilish, ularni milliy tiklanish g'oyasi, milliy madaniyat va qadriyatlarni e'zozlash, kamol topib kelayotgan avlodni kitobga muhabbat va hurmat-ehtirom ruhida tarbiyalash dasturda yetakchi o'rin egallaganini alohida ta'kidladi. Shuningdek, nomzodning dasturida «O'zbekistonda ishlab chiqarilgan» tamg'asi ostida jahon bozoriga mahsulot yetkazib berishga yo'naltirilgan tizimli chora-tadbirlarni qabul qilish, ishlab chiqarishni texnik va texnologik modernizatsiya qilish vazifalari belgilangan.
Uchrashuvda O'zbekiston "Qizil yarim oy" jamiyatining Toshkent viloyati bo'limi rahbari N.Qoraboyeva, Yangiyo'l tumanidagi 44-umumta'lim maktabi direktori N.Jo'raboyev va boshqalar nomzodning dasturi haqida o'zlarining fikr-mulohazalarini bildirdi. Saylovchilarni 2015-yil 29-mart kuni bo'lib o'tadigan O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida faol ishtirok etishga chaqirdi.

Встреча Акмаля Саидова с избирателями Ташкентской области
Продолжаются встречи кандидатов в Президенты Республики Узбекистан с избирателями. Одно из таких мероприятий состоялось 17 февраля в Кибрайском районе. На нем избиратели Ташкентской области встретились с кандидатом в Президенты Республики Узбекистан от Демократической партии Узбекистана "Миллий тикланиш" Акмалем Саидовым.
Открыл встречу председатель 10-й Ташкентской областной окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан Н.Абдуллаев. Доверенное лицо кандидата в Президенты Т.Мансуров ознакомил участников с биографией кандидата.
На мероприятии с речью о своей предвыборной программе выступил кандидат в Президенты Акмаль Саидов.
Кандидат, ознакамливая со своей предвыборной программой, обратил особое внимание на вопросы укрепления национального самосознания, национальной гордости и достоинства. В частности, особо отмечалось, что в программе ведущее место заняли вопросы ограждения сознания молодежи от негативного влияния чуждой духовности нашего народа "массовой культуры", воспитания ее в духе идеи национального возрождения, почитания национальной культуры и ценностей, формирования подрастающего поколения в духе любви к книге. В программе также широкое место отведено задачам по принятию системных мер, направленных на продвижение на мировой рынок продукции под маркой "Сделано в Узбекистане", техническую и технологическую модернизацию производства.
На встрече свои мнения о предвыборной программе кандидата высказали руководитель Ташкентского областного отделения Общества Красного Полумесяца Узбекистана Н.Корабоева, директор общеобразовательной школы №44 Янгиюльского района Н.Журабоев и другие. Избирателей призвали принять активное участие в предстоящих 29 марта текущего года выборах Президента Республики Узбекистан.