O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Islom Karimovning O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi va Senatining qo‘shma majlisidagi ma’ruzasidan kelib chiqadigan vazifalar to‘g‘risida
2015-01-23 | Hujjatlar
O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi va Senatining qo'shma qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Islom Karimovning O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi va Senatining qo'shma majlisidagi ma'ruzasini eshitib, O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Qonunchilik palatasi va Senati QAROR QILADILAR:
1. O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Islom Karimovning ma'ruzasidagi asosiy ustuvor yo'nalishlar qo'llab-quvvatlansin.
2. O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi va Senati rahbariyatiga O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Islom Karimov ma'ruzasi yuzasidan palatalarning ma'ruzada qo'yilgan vazifalarni o'z faoliyatlarining aniq yo'nalishlariga muvofiq amalga oshirishga qaratilgan alohida keng qamrovli qarorini qabul qilish taklif etilsin.

О задачах, вытекающих из доклада Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова на совместном заседании Законодательной палаты и Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан
2015-01-23 | Документы
Совместное постановление Законодательной палаты и Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан
Заслушав доклад Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова на совместном заседании Законодательной палаты и Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, Законодательная палата и Сенат Олий Мажлиса Республики Узбекистан постановляют:
1. Поддержать основные приоритеты, содержащиеся в докладе Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова.
2. Предложить руководству Законодательной палаты и Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан принять по докладу Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова отдельное развернутое решение палат, направленное на реализацию поставленных в докладе задач в соответствии с конкретными направлениями их деятельности.