O‘zbekiston va Qirg‘iziston Hukumat delegatsiyalari ichshi guruhlarining navbatdagi uchrashuviga doir
2016-12-05 | Siyosat
2016-yilning 28-noyabr – 3-dekabr kunlari tasdiqlangan reja-jadvalga binoan O‘sh shahrida davlatlararo chegarani delimitatsiya va demarkatsiya qilish masalalari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi va Qirg‘iziston Respublikasi Hukumat delegatsiyalari ishchi guruhlarining uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv chog‘ida O‘zbekiston-Qirg‘iston davlat chegarasining ayrim uchastkalari bo‘yicha pozitsiyalarni muvofiqlashtirish davom ettirildi hamda davlat chagerasining avval muvofiqlashtirilgan uchastkalarini amaliy bayon qilishga kirishildi.
Hukumat delegatsiyalari ichshi guruhlarining navbatdagi uchrashuvini joriy yilning dekabr oyida O‘zbekiston hududida o‘tkazishga kelishib olindi.

Очередная встреча рабочих групп Правительственных делегаций Узбекистана и Кыргызстана
28 ноября – 3 декабря 2016 года в г.Оше в соответствии с утвержденным планом-графиком состоялась встреча рабочих групп Правительственных делегаций Республики Узбекистан и Кыргызской Республики по вопросам делимитации и демаркации межгосударственной границы.
Стороны продолжили согласование позиций по отдельным участкам линии узбекско-кыргызской государственной границы, а также приступили к ее практическому описанию по ранее согласованным участкам.
Достигнута договоренность, что очередная встреча рабочих групп Правительственных делегаций состоится в декабре с.г. на территории Узбекистана.