Lordlar palatasi a’zosi bilan uchrashuv
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatida Buyuk Britaniya parlamenti Lordlar palatasi a’zosi Muhammad Iltaf Shayx bilan uchrashuv bo‘ldi.
Oliy Majlis Senatining Tashqi siyosat masalalari qo‘mitasi raisi S.Safoyev bilan suhbatda O‘zbekiston va Buyuk Britaniya o‘rtasidagi siyosiy, iqtisodiy, madaniy aloqalar rivojida mamlakatimizning Birinchi Prezidenti Islom Karimovning xizmatlari ulkan ekani qayd etildi.
– O‘zbekiston mustaqilligi asoschisi Islom Karimov mamlakatni har tomonlama rivojlantirdi, butun mintaqada tinchlik va xavfsizlikni ta’minlashga ulkan hissa qo‘shdi, – dedi Muhammad Iltaf Shayx. – Mamlakatingizdagi tinchlikparvar siyosat, iqtisodiy taraqqiyot izchil davom etishida Prezident saylovi muhim ahamiyatga ega. Uchrashuv va suhbatlarimizda saylovchilarning huquqiy madaniyati, siyosiy jarayonlardan xabardorligi oshgani yaqqol namoyon bo‘lmoqda. Yuksak mas’uliyatni his etgan O‘zbekiston xalqi o‘ziga munosib Prezident saylaydi, deb ishonamiz.
Uchrashuvda mamlakatlarimiz parlamentlari o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish masalalari xususida so‘z yuritildi.

Встреча с членом Палаты лордов
В Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан состоялась встреча с членом Палаты лордов парламента Великобритании Мухаммадом Илтафом Шейхом.
В беседе с председателем Комитета Сената Олий Мажлиса по внешнеполитическим вопросам С.Сафоевым отмечалось, что Первый Президент нашей страны Ислам Каримов внес огромный вклад в развитие политических, торговых и культурных связей между Узбекистаном и Великобританией.
- Основатель независимого Узбекистана Ислам Каримов сделал многое для всестороннего развития страны, обеспечения мира и безопасности во всем регионе, - отметил Мухаммад Илтаф Шейх. - Выборы Президента имеют важное значение для последовательного продолжения миролюбивой политики, экономического развития вашей страны. В ходе встреч и бесед мы убеждаемся, насколько высока правовая культура ваших избирателей, их осведомленность о политических процессах. Уверены, что народ Узбекистана, осознавая высокую ответственность, выберет себе достойного Президента.