Shavkat Mirziyoyevning Toshkent shahri saylovchilari bilan uchrashuvi
Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Shavkat Mirziyoyev 24-noyabr kuni Toshkent shahri saylovchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvni nomzodning ishonchli vakili A.Hojiboyev ochdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Shavkat Mirziyoyev o‘z saylovoldi dasturi yuzasidan ma’ruza qildi.
Toshkent shahri zamonaviy qiyofasi, yirik sanoat korxonalari, muhtasham inshootlari, ilm-fan markazlari, so‘lim bog‘ va xiyobonlari bilan dunyoga mashhur. Toshkent mamlakatimizning asosiy intellektual markazi, xalqimizning faxri hisoblanadi. Poytaxtimizda 324 maktab, 122 kasb-hunar kolleji va akademik litsey, 39 oliy o‘quv yurti, 47 ilmiy-tadqiqot muassasa va markazlari faoliyat ko‘rsatmoqda. 13 teatr, konsert zallari, O‘zbekiston davlat konservatoriyasi, Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston milliy kutubxonasi ishlab turibdi. "O‘zbekiston" xalqaro anjumanlar saroyi, Ma’rifat markazi va boshqa ko‘plab inshootlar shahar ko‘rkiga ko‘rk qo‘shib turibdi.
Nomzodning dasturida mamlakatimizda barcha sohalarda olib borilayotgan keng ko‘lamli iqtisodiy va ijtimoiy-siyosiy islohotlarni yangi bosqichga ko‘tarishning ustuvor yo‘nalishlari belgilab berilgan. Sanoatni diversifikatsiya va modernizatsiya qilish hisobidan iqtisodiyotning raqobatbardoshligini oshirish, davlat va jamiyat boshqaruvi tizimini takomillashtirish, mamlakatimiz iqtisodiy qudratini mustahkamlash va jahon bozoridagi raqobatbardoshligini oshirish, kichik biznes va xususiy tadbirkorlikka yanada keng erkinlik berish, mahalliy byudjetlar daromadini ko‘paytirish kabi masalalarga alohida e’tibor qaratilgan.
Aholi bandligini ta’minlash, birinchi navbatda, kasb-hunar kollejlari bitiruvchilarini ishga joylashtirish, ijtimoiy sohani rivojlantirish, sud-huquq tizimini isloh etish, xorijiy davlatlar bilan o‘zaro manfaatli hamkorlikni mustahkamlash kabi muhim masalalar qamrab olingan.
Uchrashuvda iqtisodiyotning barcha tarmoqlarida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar poytaxtimiz salohiyatini yuksaltirish, aholi hayot farovonligini muttasil oshirishda asosiy omil bo‘layotgani ta’kidlandi. Poytaxtimizda tibbiy va kommunal, transport xizmatlari ko‘rsatish tizimini takomillashtirish, aholining madaniy dam olishi uchun keng sharoitlar yaratish, aholini shinam va arzon uy-joylar bilan ta’minlashga alohida e’tibor qaratilayotgani qayd etildi.
Uchrashuv videokonferensiya shaklida o‘tkazildi. Poytaxtimizning barcha tumanlaridan saylovchilar nomzodning dasturi yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi.
Mehnat faxriysi T.Daminov, O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist G.Melnikova, Olmazor tumanidagi "Guzarboshi" mahalla fuqarolar yig‘ini raisi T.Ergashev, Qozoq milliy madaniyat markazi faoli R.Qo‘shirboyev, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati E.Shukurov, FIFA referisi R.Ermatov, Mirzo Ulug‘bek tumanidagi "Katta Qorasuv" mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-ahloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi N.Jabborova, Olmazor tumanidagi "Achaobod" mahalla fuqarolar yig‘ini raisi X.Hikmatov, Toshkent shahar "Kamalak" bolalar tashkiloti raisi B.Mirzayev va boshqalar mamlakatimizda amalga oshirilayotgan beqiyos o‘zgarishlar poytaxtimiz misolida ham yaqqol ifodasini topayotganini ta’kidladi. Prezident sayloviga tayyorgarlik milliy qonunchiligimiz va xalqaro demokratik tamoyillarga to‘la mos ravishda o‘tayotganini qayd etdi. Saylovchilarni 4-dekabr kuni bo‘ladigan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida faol ishtirok etishga chaqirdi.

Встреча Шавката Мирзиёева с избирателями города Ташкента
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Движения предпринимателей и деловых людей - Либерально-демократической партии Узбекистана Шавкат Мирзиёев 24 ноября встретился с избирателями города Ташкента.
Встречу открыл доверенное лицо кандидата А.Хожибоев.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев выступил с докладом о своей предвыборной программе.
Город Ташкент известен миру своим современным обликом, крупными производственными предприятиями, величественными сооружениями, тенистыми садами и аллеями. Ташкент является главным интеллектуальным центром нашей страны, гордостью нашего народа. В столице действуют 324 школы, 122 профессиональных колледжа и академических лицея, 39 высших учебных заведений, 47 научно-исследовательских учреждений и центров. Действуют 13 театров, концертных залов, Государственная консерватория Узбекистана, Национальная библиотека Узбекистана имени Алишера Навои. Красоту города приумножают Дворец международных форумов "Узбекистон", Центр просветительства и множество других сооружений.
В программе кандидата определены приоритетные направления широкомасштабных экономических, общественно-политических реформ, проводимых во всех сферах жизни нашей страны. Особое внимание уделено повышению конкурентоспособности экономики за счет диверсификации и модернизации промышленности, совершенствованию системы управления государством и обществом, укреплению экономической мощи страны и повышению ее конкурентоспособности на мировом рынке, предоставлению большей свободы малому бизнесу и частному предпринимательству, увеличению доходов местных бюджетов.
Охвачены такие важные вопросы, как обеспечение занятости населения, в первую очередь, трудоустройство выпускников профессиональных колледжей, развитие социальной сферы, реформирование судебно-правовой системы, укрепление взаимовыгодного сотрудничества с зарубежными государствами.
На встрече отмечалось, что проводимые во всех отраслях экономики широкомасштабные реформы стали основным фактором повышения потенциала столицы, благосостояния населения. Подчеркивалось, что в столице уделяется особое внимание совершенствованию системы предоставления медицинских, коммунальных, транспортных услуг, созданию условий для культурного отдыха населения, обеспечению людей современным и доступным жильем.
Встреча проводилась в формате видеоконференции. Избиратели из всех районов столицы высказали мнения о программе кандидата.
Ветеран труда Т.Даминов, заслуженная артистка Узбекистана Г.Мельникова, председатель схода граждан махалли "Гузарбоши" Алмазарского района Т.Эргашев, активист Казахского национального культурного центра Р.Куширбаев, депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан Э.Шукуров, рефери ФИФА Р.Эрматов, консультант повопросам религиозного просвещения и духовно-нравственного воспитания схода граждан махалли "Катта Корасув" Мирзо-Улугбекского района Н.Жабборова, председатель схода граждан махалли "Ачаобод" Алмазарского района Х.Хикматов, председатель детской организации "Камалак" города Ташкента Б.Мирзаев и другие отметили, что проводимые в нашей стране колоссальные преобразования можно видеть на примере столицы. Подчеркивалось, что подготовка к выборам Президента страны проводится в полном соответствии с национальным законодательством и международными демократическими принципами. Призвали избирателей к активному участию в предстоящих 4 декабря выборах Президента Республики Узбекистан.