Kikboksingchilarimiz bittadan oltin va bronza medalga sazovor bo‘ldi
Kikboksing bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zolari AQShda bo‘lib o‘tgan jahon chempionatida bittadan oltin va bronza medalni qo‘lga kiritdi.
Toshkent xalqaro aeroportida sportchilarimizni O‘zbekiston havaskor va professional kikboksing assotsiatsiyasi vakillari, ommaviy axborot vositalari xodimlari kutib oldi.
Mamlakatimizda sportni rivojlantirishga qaratilayotgan doimiy e’tibor va g‘amxo‘rlik samarasida yosh avlod har tomonlama sog‘lom va barkamol insonlar bo‘lib voyaga yetmoqda. Ular sport bilan muntazam shug‘ullanib, xalqaro maydonlarda mamlakatimiz shon-shuhratini yanada oshirmoqda.
O‘ttizdan ziyod davlatdan eng kuchli sportchilar ishtirokida o‘tgan jahon chempionatida Ahmat Alimbekov vazni 86 kilogrammgacha bo‘lgan sportchilar bellashuvida barcha raqibini mag‘lubiyatga uchratib, shohsupaning eng yuqori pog‘onasiga ko‘tarildi. 75 kilogrammgacha sportchilar bahsida Fazliddin Vahobov bronza medal bilan taqdirlandi.

Kickboxers of Uzbekistan - on a pedestal
Members of the National Kickboxing team of Uzbekistan won one gold and one bronze medals at the last world championships in the United States of America.
In Tashkent International Airport, our athletes were welcomed by the representatives of the Association of Amateur and Professional Kickboxing Uzbekistan, and media workers.
As a result of constant care and attention paid in our country to the development of sport, the rising young generation brought up as comprehensively developed personalities, they regularly engage in sports and enhance the credibility of our country in the international arena.
At the World Kickboxing Championship, held with participation of the strongest kickboxers from more than 30 countries, Ahmad Alimbekov in the competitions among fighters in weight category up to 86 kg beat all opponents and rose to the highest step of the podium. In the competitions among athletes in weight category up to 75 kg, Fazliddin Vakhobov won a bronze medal.