Kikboksingchilarimiz bittadan oltin va bronza medalga sazovor bo‘ldi
Kikboksing bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zolari AQShda bo‘lib o‘tgan jahon chempionatida bittadan oltin va bronza medalni qo‘lga kiritdi.
Toshkent xalqaro aeroportida sportchilarimizni O‘zbekiston havaskor va professional kikboksing assotsiatsiyasi vakillari, ommaviy axborot vositalari xodimlari kutib oldi.
Mamlakatimizda sportni rivojlantirishga qaratilayotgan doimiy e’tibor va g‘amxo‘rlik samarasida yosh avlod har tomonlama sog‘lom va barkamol insonlar bo‘lib voyaga yetmoqda. Ular sport bilan muntazam shug‘ullanib, xalqaro maydonlarda mamlakatimiz shon-shuhratini yanada oshirmoqda.
O‘ttizdan ziyod davlatdan eng kuchli sportchilar ishtirokida o‘tgan jahon chempionatida Ahmat Alimbekov vazni 86 kilogrammgacha bo‘lgan sportchilar bellashuvida barcha raqibini mag‘lubiyatga uchratib, shohsupaning eng yuqori pog‘onasiga ko‘tarildi. 75 kilogrammgacha sportchilar bahsida Fazliddin Vahobov bronza medal bilan taqdirlandi.

Золотая и бронзовая медали – у наших кикбоксеров
Члены сборной команды Узбекистана по кикбоксингу завоевали по одной золотой и бронзовой медали на прошедшем в США чемпионате мира.
В Ташкентском международном аэропорту наших спортсменов встретили представители ассоциации любительского и профессионального кикбоксинга Узбекистана, работники средств массовой информации.
В результате постоянной заботы и внимания, уделяемого в нашей стране развитию спорта, подрастающее молодое поколение воспитывается всесторонне развитыми личностями, регулярно занимается спортом и повышает авторитет нашей страны на международной арене.
На чемпионате мира, прошедшем с участием сильнейших спортсменов из более 30 стран, Ахмат Алимбеков в состязаниях среди спортсменов весовой категории до 86 килограммов одолел всех соперников и поднялся на высшую ступень пьедестала почета. В состязаниях среди спортсменов весовой категории до 75 килограммов Фазлиддин Вахобов завоевал бронзовую медаль.