O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan ta’lim-tarbiya tizimida alohida o‘rnak ko‘rsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida
2016-09-29 | Hujjatlar
Mamlakatimizda yosh avlodning intellektual va ma’naviy salohiyatini yuksaltirish, ularni ona Vatanga muhabbat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat ruhida tarbiyalash ishlariga qo‘shgan salmoqli hissasi, ta’lim-tarbiya tizimidagi ko‘p yillik samarali mehnati, yoshlarga ilm-fan asoslari va zamonaviy kasb-hunarlarni o‘rgatishdagi fidoyiligi hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilarga faxriy unvonlar berilsin:
«O‘zbekiston Respublikasi xalq o‘qituvchisi»
Mamasharipova Dilorom Muxammadiyevna - Oqdaryo tumanidagi 45-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika va informatika fanlari o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Fozilova Ra’no To‘laganovna - Chinoz tumanidagi 40-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi»
Bozorov Abduqayum Karimovich - Baliqchi tumanidagi 12-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining kimyo fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Genjemuratova Gulsara Oralbayevna - Qorao‘zak tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi»
Alimov Abdixamid Karimovich - Dehqonobod tumanidagi 89-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika va informatika fanlari o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Axadov Komiljon Yaxiyayevich - Do‘stlik tumanidagi 18-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Jurayeva Raxima Bustanovna - Mingbuloq tumanidagi 13-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Qulmamatova Guljahon Abduraxmonovna - Muzrabot tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Mirzayeva Nazira Usmanovna - Farg‘ona politexnika instituti qoshidagi Yormozor akademik litseyining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Sayidova Nasiba Saidulloyevna - Qiziltepa yengil sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Navoiy viloyati
Toshpulatova Matlyuba Abduganiyevna - Boyovut tumanidagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati
Xajiyev Kuvandik Sadullayevich - Urganch avtomobil va yo‘llar kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Xalimova Nurzoda Olimovna - Vobkent qurilish va transport kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi»
Shamirzayev Abduvali Tashpulatovich - Toshkent shahridagi ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabining boks bo‘yicha murabbiyi
Yurtimizda ta’lim tizimini rivojlantirish, o‘quv jarayoniga ilg‘or pedagogik texnologiyalarni joriy etish, chuqur bilim va kasb-hunarga ega malakali kadrlarni tayyorlash ishlariga qo‘shgan munosib hissasi, sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazish, yoshlarni vatanparvarlik, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashdagi katta xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:
Erjanova Bagdagul Aralbayevna - Mo‘ynoq tumanidagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktorining ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Qurbonov Abdulxafiz Yusupovich - Shahrixon avtomobil yo‘llari qurilishi kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Nazarova Fatima Sharipovna - Samarqand davlat tibbiyot instituti qoshidagi 2-akademik litseyning biologiya fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Abduraxmanova Ozoda Dexkanboyevna - Quyi Chirchiq tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Baltayev Yusupbay Saparbayevich - Gurlan tumanidagi 40-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Bekmirzayeva Dilbar Karshiboyevna - Jizzax tibbiyot kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Bozarov Abdixakim Ergashevich - Navbahor tumanidagi 18-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati
Qilichova Dilorom Xaydarovna - Jondor tumanidagi 36-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Mamadjanova Odina Axmadjonovna - Izboskan tumanidagi 17-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Nurmuxamedova Barno Rashidovna - Shayxontohur tumanidagi 132-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Otarbayev Azatbay Uzakbayevich - Nukus madaniyat va san’at kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Parpiyev Qodirali Maxsudaliyevich - To‘raqo‘rg‘on sanoat va transport kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Turapov Baxriddin Rajapovich - Yakkabog‘ tumanidagi 7-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Urunov Ortiq Ummatovich - Bulung‘ur maishiy xizmat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Xidirova Zulxumor Abdirashidovna - Qumqo‘rg‘on tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktorining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Surxondaryo viloyati
Xojikulova Moxiraxon Usmonovna - Dang‘ara tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Shermatov Said  Nazarovich - Xovos transport kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati
Abdumalikov Baxrom Abduganiyevich - Respublika oliy sport mahorati maktabining og‘ir atletika bo‘yicha bosh murabbiyi, Toshkent shahri
Toshxonova Go‘zalxon Voxobovna - Uchko‘prik tumanidagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Tursunpulatov Abror Nabiyevich - Toshkent viloyatidagi ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabining boks bo‘yicha murabbiyi
Bozorova Nodira Tog‘oyevna - Karmana tumanidagi 13-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Navoiy viloyati
Boqiyev Asqarali Shomatovich - Kasbi qishloq va suv xo‘jaligi kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Boratova Nigoraxon Axmatjanovna - Farg‘ona shahridagi 4-bolalar musiqa va san’at maktabi direktori, Farg‘ona viloyati
Jo‘rayeva Ra’no O‘rinovna - Toshkent tibbiyot akademiyasi qoshidagi akademik litseyning kimyo fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Ibragimova Gulbaxor Kayumovna - Andijon shahridagi 37-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Kapitanov Yuriy Petrovich - Bekobod sanoat kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Toshkent viloyati
Qurbonova Matluba Xursanmurodovna - Tayloq tumanidagi 29-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Kuchkarova Muxabbat Ishmuratovna - Jizzax shahridagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Mamatova Matluba Sotiboldiyevna - Chortoq tumanidagi 44-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Nametullayeva Nigarxan Genjebayevna - Kegeyli tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Urinboyeva Lolaxon Bolibekovna - Sardoba tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati
Xaliyarov Panji Azamovich - Jarqo‘rg‘on sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Xodjayev Ravshan Ilxanovich - Buxoro olimpiya zaxiralari kollejining boks bo‘yicha murabbiyi, Buxoro viloyati
Xudayberganov Jamshid Ismailovich - Xorazm viloyatidagi ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabining dzyudo bo‘yicha murabbiyi
Abdugafurova Xafizaxon Yusupovna - Kosonsoy oziq-ovqat sanoati va xizmat ko‘rsatish kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Abdullayev Zoxid Shermamatovich - Samarqand axborot texnologiyalari kasb-hunar kollejining informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Abdurazakova Mexrinisa Raimberdiyevna - Angren pedagogika va xizmat ko‘rsatish kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Abdurozakov Sadik Muratovich - Shahrisabz tumanidagi 2-bolalar musiqa va san’at maktabining o‘zbek xalq cholg‘ulari sinfi o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Aimuratova Gulbaxar Orinbayevna - 2-Nukus tibbiyot kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Amridinova Mavlyuda Shavkatovna - Samarqand shahridagi 9-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Samarqand viloyati
Axmadjanova Umidaxon Mo‘minovna - Qo‘rg‘ontepa tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Babadjanova Dilbar Ruzmetovna - Xiva yengil sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Bayqulova Manzura Jonzoqovna - Mirzaobod tumanidagi 3-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Sirdaryo viloyati
Ganiyev Abduvoxid Abduvaliyevich - Toshkent xizmat ko‘rsatish va servis kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Toshkent shahri
Danakulova Farida Eshimovna - Jomboy tumanidagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Dusmuratova Lola Kuvanovna - Termiz shahridagi 12-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Jiyanov Xasanboy Egamkulovich - Bekobod shahridagi 12-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Jolmurzayeva Tazagul Jumaxmedovna - Taxtako‘pir tumanidagi 7-umumiy o‘rta ta’lim maktabining qoraqalpoq tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Jonzoqova Sayyora Anvarovna - Yangiyer pedagogika kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati
Zaripova Saodat Sunatovna - Kattaqo‘rg‘on tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Ibroximov Farxod Xasanovich - Yangiariq tumanidagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Kasimova Galiya Valizyanovna - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 2-bolalar musiqa va san’at maktabining fortepiano sinfi o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Kenjayev Melikuzi Numonovich - Qo‘qon avtotransport kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Qilichev To‘lkin Maxmurovich - Chirchiq olimpiya zaxiralari kollejining boks bo‘yicha bosh murabbiyi, Toshkent viloyati
Qurbonov Yunus Jurayevich - Qarshi tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Lutfullayev Xayrulla Shirinxonovich - Jizzax transport va aloqa kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Mendibayev Baxram Rustamovich - Respublika oliy sport mahorati maktabining og‘ir atletika bo‘yicha murabbiyi, Toshkent shahri
Mirzayeva Aziza Saibjanovna - Xo‘jaobod tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Mirzayeva Gulbahor Xamdamovna - Qarshi shahridagi «Muruvvat» nogiron bolalar uchun internat uyi tarbiyachisi, Qashqadaryo viloyati
Muradova Nodira Baxodirovna - Namangan sanoat kasb-hunar kollejining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Murodov Halim Salimovich - Kogon shahridagi 17-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Muxitdinova Sayyora Tuxtayevna - Buxoro politexnika kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Nazarov Sarsenbay Paxraddinovich - Qonliko‘l qishloq xo‘jaligi kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Namozova Xabiba Raxmankulovna - Uzun tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Paxritdinova Nodira Askarovna - Yashnobod tumanidagi 67-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Poyanov Zokirjon Ziyadullayevich - Denov tumanidagi «Hazorbog‘» qishloq xo‘jaligi kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Surxondaryo viloyati
Rayimov Ravshan Isayevich - Xatirchi tumanidagi 17-umumiy o‘rta ta’lim maktabining geografiya fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati
Raupov Ilyos Axadovich - G‘ijduvon tumanidagi 27-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Sadullayeva Guliston Nurullayevna - Xonqa tumanidagi 22-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tasviriy san’at va chizmachilik fanlari o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Saidov Rizoqul Yoriqulovich - Peshku sanoat kasb-hunar kollejining informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Sattorova Maxfuza G‘apporovna - Furqat tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Safarov Bobomurod Raximovich - G‘uzor neft-gaz sanoati kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Soatova Gulchiroy Karimovna - Muborak sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Tuychibayeva Xilolaxon Erkinovna - Uchqo‘rg‘on tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Tuxtabayev Zuxritdin Parpiyevich - Andijon maishiy xizmat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Umirov Oybek Abduvayitovich - Toshkent temir yo‘l transporti kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Urashayeva Umit Allamuratovna - Xo‘jayli agroiqtisodiyot kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Xayitov Sherali Ismatovich - Baxmal tumanidagi 44-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Xodjayeva Mashxura Mirzaabdullayevna - Namangan tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Xodjimatova Xikoyatxon Tursunovna - Farg‘ona shahridagi «Muruvvat» nogiron bolalar uchun internat uyi tarbiyachisi, Farg‘ona viloyati
Xuddiyev Komiljon Muxtorovich - Navoiy konchilik kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Navoiy viloyati
Sharipova Durdona Mirazamovna - Uchtepa tumanidagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Shoxo‘jayev Shoqosim Sidiqovich - Oqqo‘rg‘on agrosanoat va tadbirkorlik kasb-hunar kollejining fizika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Yakubov Chori Adinayevich - Angor pedagogika kollejining tasviriy san’at va chizmachilik fanlari o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

О награждении группы особо отличившихся работников сферы образования и воспитания в связи с днем учителей и наставников
2016-09-29 | Документы
За весомый вклад в повышение интеллектуального и духовного потенциала молодежи страны, воспитание ее в духе любви к Родине и преданности идеям независимости, многолетний плодотворный труд в сфере образования и воспитания, проявленную самоотверженность в деле обучения подрастающего поколения основам наук и современным профессиям, а также активное участие в общественной жизни присвоить почетные звания:
«Народный учитель Республики Узбекистан»
Мамашариповой Дилором Мухаммадиевне - учителю математики и информатики специализированной средней общеобразовательной школы №45 Акдарьинского района, Самаркандская область
Фозиловой Раъно Тулагановне - учителю родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №40 Чиназского района, Ташкентская область
«Заслуженный работник народного образования Республики Узбекистан»
Бозорову Абдукаюму Каримовичу - учителю химии специализированной средней общеобразовательной школы-интерната №12 Балыкчинского района, Андижанская область
Генжемуратовой Гулсаре Оралбаевне - учителю физики средней общеобразовательной школы №25 Караузякского района, Республика Каракалпакстан
Алимову Абдихамиду Каримовичу - учителю математики и информатики средней общеобразовательной школы №89 Дехканабадского района, Кашкадарьинская область
Ахадову Комилжону Яхияевичу - учителю химии специализированной средней общеобразовательной школы №18 Дустликского района, Джизакская область
Жураевой Рахиме Бустановне - учителю английского языка средней общеобразовательной школы №13 Мингбулакского района, Наманганская область
Кулмаматовой Гулжахон Абдурахмоновне - учителю биологии средней общеобразовательной школы №14 Музрабатского района, Сурхандарьинская область
Мирзаевой Назире Усмановне - преподавателю родного языка и литературы Ярмазарского академического лицея при Ферганском политехническом институте, Ферганская область
Сайидовой Насибе Саидуллоевне - преподавателю специального предмета Кызылтепинского профессионального колледжа легкой промышленности, Навоийская область
Тошпулатовой Матлюбе Абдуганиевне - учителю начальных классов средней общеобразовательной школы №4 Баяутского района, Сырдарьинская область
Хажиеву Кувандику Садуллаевичу - преподавателю специального предмета Ургенчского автомобильно-дорожного профессионального колледжа, Хорезмская область
Халимовой Нурзоде Олимовне - преподавателю специального предмета Вабкентского профессионального колледжа строительства и транспорта, Бухарская область
«Заслуженный тренер Республики Узбекистан»
Шамирзаеву Абдували Ташпулатовичу - тренеру по боксу специализированной детско-юношеской спортивной школы города Ташкента
За достойный вклад в развитие системы образования страны, внедрение передовых педагогических технологий в учебный процесс, подготовку квалифицированных кадров, обладающих глубокими знаниями и профессиями, большие заслуги в формировании здорового и гармонично развитого молодого поколения, воспитании молодежи в духе патриотизма и уважения к национальным и общечеловеческим ценностям наградить:
Ержанову Багдагул Аралбаевну - заместителя директора по духовно-просветительской работе средней общеобразовательной школы №4 Муйнакского района, Республика Каракалпакстан
Курбонова Абдулхафиза Юсуповича - преподавателя специального предмета Шахриханского профессионального колледжа по строительству автомобильных дорог, Андижанская область
Назарову Фатиму Шариповну - преподавателя биологии академического лицея №2 при Самаркандском государственном медицинском институте, Самаркандская область
Абдурахманову Озоду Дехканбоевну - учителя биологии средней общеобразовательной школы №25 Куйичирчикского района, Ташкентская область
Балтаева Юсупбая Сапарбаевича - учителя математики специализированной средней общеобразовательной школы №40 Гурленского района, Хорезмская область
Бекмирзаеву Дилбар Каршибоевну - преподавателя специального предмета Джизакского медицинского колледжа, Джизакская область
Бозарова Абдихакима Эргашевича - учителя физики средней общеобразовательной школы №18 Навбахорского района, Навоийская область
Киличову Дилором Хайдаровну - учителя химии средней общеобразовательной школы №36 Жондорского района, Бухарская область
Мамаджанову Одину Ахмаджоновну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №17 Избосканского района, Андижанская область
Нурмухамедову Барно Рашидовну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №132 Шайхантохурского района, город Ташкент
Отарбаева Азатбая Узакбаевича - преподавателя специального предмета Нукусского колледжа культуры и искусства, Республика Каракалпакстан
Парпиева Кодирали Махсудалиевича - преподавателя специального предмета Туракурганского профессионального колледжа промышленности и транспорта, Наманганская область
Турапова Бахриддина Ражаповича - учителя физики средней общеобразовательной школы №7 Яккабагского района, Кашкадарьинская область
Урунова Ортика Умматовича - преподавателя специального предмета Булунгурского профессионального колледжа бытового обслуживания, Самаркандская область
Хидирову Зулхумор Абдирашидовну - заместителя директора по учебной работе средней общеобразовательной школы №1 Кумкурганского района, Сурхандарьинская область
Хожикулову Мохирахон Усмоновну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №1 Дангаринского района, Ферганская область
Шерматова Саида Назаровича - преподавателя специального предмета Хавастского транспортного профессионального колледжа, Сырдарьинская область
Абдумаликова Бахрома Абдуганиевича - главного тренера по тяжелой атлетике Республиканской школы высшего спортивного мастерства, город Ташкент
Тошхонову Гузалхон Вохобовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №15 Учкуприкского района, Ферганская область
Турсунпулатова Аброра Набиевича - тренера по боксу специализированной детско-юношеской спортивной школы Ташкентской области
Бозорову Нодиру Тогоевну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №13 Карманинского района, Навоийская область
Бокиева Аскарали Шоматовича - преподавателя специального предмета Касбинского профессионального колледжа сельского и водного хозяйства, Кашкадарьинская область
Боратову Нигорахон Ахматжановну - директора детской школы музыки и искусства №4 города Ферганы, Ферганская область
Жураеву Раъно Уриновну - преподавателя химии академического лицея при Ташкентской медицинской академии, город Ташкент
Ибрагимову Гулбахор Каюмовну - учителя математики средней общеобразовательной школы №37 города Андижана, Андижанская область
Капитанова Юрия Петровича - мастера производственного обучения Бекабадского промышленного профессионального колледжа, Ташкентская область
Курбонову Матлубу Хурсанмуродовну - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №29 Тайлакского района, Самаркандская область
Кучкарову Мухаббат Ишмуратовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №15 города Джизака, Джизакская область
Маматову Матлубу Сотиболдиевну - учителя биологии средней общеобразовательной школы №44 Чартакского района, Наманганская область
Наметуллаеву Нигархан Генжебаевну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №14 Кегейлийского района, Республика Каракалпакстан
Уринбоеву Лолахон Болибековну - учителя математики средней общеобразовательной школы №14 Сардабинского района, Сырдарьинская область
Халиярова Панжи Азамовича - преподавателя специального предмета Джаркурганского промышленного профессионального колледжа, Сурхандарьинская область
Ходжаева Равшана Илхановича - тренера по боксу Бухарского колледжа олимпийского резерва, Бухарская область
Худайберганова Жамшида Исмаиловича - тренера по дзюдо специализированной детско-юношеской спортивной школы Хорезмской области
Абдугафурову Хафизахон Юсуповну - преподавателя специального предмета Касансайского профессионального колледжа пищевой промышленности и сферы услуг, Наманганская область
Абдуллаева Зохида Шермаматовича - преподавателя информатики и информационных технологий Самаркандского профессионального колледжа информационных технологий, Самаркандская область
Абдуразакову Мехринису Раимбердиевну - преподавателя специального предмета Ангренского колледжа педагогики и сферы услуг, Ташкентская область
Абдурозакова Садика Муратовича - преподавателя по классу узбекских народных музыкальных инструментов детской школы музыки и искусства №2 Шахрисабзского района, Кашкадарьинская область
Аимуратову Гулбахар Оринбаевну - преподавателя специального предмета Нукусского медицинского колледжа №2, Республика Каракалпакстан
Амридинову Мавлюду Шавкатовну - воспитателя дома «Меҳрибонлик» №9 города Самарканда, Самаркандская область
Ахмаджанову Умидахон Муминовну - учителя физики средней общеобразовательной школы №1 Кургантепинского района, Андижанская область
Бабаджанову Дилбар Рузметовну - преподавателя специального предмета Хивинского профессионального колледжа легкой промышленности, Хорезмская область
Байкулову Манзуру Жонзоковну - воспитателя дошкольного образовательного учреждения №3 Мирзаабадского района, Сырдарьинская область
Ганиева Абдувохида Абдувалиевича - мастера производственного обучения Ташкентского профессионального колледжа сферы услуг и сервиса, город Ташкент
Данакулову Фариду Эшимовну - учителя физики средней общеобразовательной школы №15 Джамбайского района, Самаркандская область
Дусмуратову Лолу Кувановну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №12 города Термеза, Сурхандарьинская область
Жиянова Хасанбоя Эгамкуловича - учителя математики средней общеобразовательной школы №12 города Бекабада, Ташкентская область
Жолмурзаеву Тазагул Жумахмедовну - учителя каракалпакского языка и литературы средней общеобразовательной школы №7 Тахтакупырского района, Республика Каракалпакстан
Жонзокову Сайёру Анваровну - преподавателя специального предмета Янгиерского педагогического колледжа, Сырдарьинская область
Зарипову Саодат Сунатовну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №2 Каттакурганского района, Самаркандская область
Иброхимова Фархода Хасановича - учителя физики средней общеобразовательной школы №15 Янгиарыкского района, Хорезмская область
Касимову Галию Вализяновну - преподавателя по классу фортепьяно детской школы музыки и искусства №2 Мирзо-Улугбекского района, город Ташкент
Кенжаева Меликузи Нумоновича - преподавателя специального предмета Кокандского автотранспортного профессионального колледжа, Ферганская область
Киличева Тулкина Махмуровича - главного тренера по боксу Чирчикского колледжа олимпийского резерва, Ташкентская область
Курбонова Юнуса Жураевича - учителя химии средней общеобразовательной школы №25 Каршинского района, Кашкадарьинская область
Лутфуллаева Хайруллу Ширинхоновича - преподавателя специального предмета Джизакского профессионального колледжа транспорта и связи, Джизакская область
Мендибаева Бахрама Рустамовича - тренера по тяжелой атлетике Республиканской школы высшего спортивного мастерства, город Ташкент
Мирзаеву Азизу Саибжановну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №1 Хаджаабадского района, Андижанская область
Мирзаеву Гулбахор Хамдамовну - воспитателя дома-интерната для детей-инвалидов «Мурувват» города Карши, Кашкадарьинская область
Мурадову Нодиру Баходировну - преподавателя английского языка Наманганского промышленного профессионального колледжа, Наманганская область
Муродова Халима Салимовича - учителя истории специализированной средней общеобразовательной школы №17 города Когона, Бухарская область
Мухитдинову Сайёру Тухтаевну - преподавателя специального предмета Бухарского политехнического профессионального колледжа, Бухарская область
Назарова Сарсенбая Пахраддиновича - преподавателя специального предмета Канлыкульского профессионального колледжа сельского хозяйства, Республика Каракалпакстан
Намозову Хабибу Рахманкуловну - учителя математики средней общеобразовательной школы №3 Узунского района, Сурхандарьинская область
Пахритдинову Нодиру Аскаровну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №67 Яшнободского района, город Ташкент
Поянова Зокиржона Зиядуллаевича - мастера производственного обучения сельскохозяйственного профессионального
колледжа «Ҳазорбоғ» Денауского района, Сурхандарьинская область
Райимова Равшана Исаевича - учителя географии средней общеобразовательной школы №17 Хатырчинского района, Навоийская область
Раупова Илёса Ахадовича - учителя физики средней общеобразовательной школы №27 Гиждуванского района, Бухарская область
Садуллаеву Гулистон Нуруллаевну - учителя изобразительного искусства и черчения средней общеобразовательной школы №22 Ханкинского района, Хорезмская область
Саидова Ризокула Ёрикуловича - преподавателя информатики и информационных технологий Пешкунского промышленного профессионального колледжа, Бухарская область
Сатторову Махфузу Гаппоровну - учителя математики средней общеобразовательной школы №25 Фуркатского района, Ферганская область
Сафарова Бобомурода Рахимовича - преподавателя специального предмета Гузарского профессионального колледжа нефтегазовой промышленности, Кашкадарьинская область
Соатову Гулчирой Каримовну - преподавателя специального предмета Мубарекского промышленного профессионального колледжа, Кашкадарьинская область
Туйчибаеву Хилолахон Эркиновну - учителя физики средней общеобразовательной школы №1 Учкурганского района, Наманганская область
Тухтабаева Зухритдина Парпиевича - преподавателя специального предмета Андижанского профессионального колледжа бытового обслуживания, Андижанская область
Умирова Ойбека Абдувайитовича - преподавателя специального предмета Ташкентского профессионального колледжа железнодорожного транспорта, город Ташкент
Урашаеву Умит Алламуратовну - преподавателя специального предмета Ходжейлийского агроэкономического колледжа, Республика Каракалпакстан
Хайитова Шерали Исматовича - учителя физического воспитания средней общеобразовательной школы №44 Бахмальского района, Джизакская область
Ходжаеву Машхуру Мирзаабдуллаевну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №8 Наманганского района, Наманганская область
Ходжиматову Хикоятхон Турсуновну - воспитателя дома-интерната для детей-инвалидов «Мурувват» города Ферганы, Ферганская область
Худдиева Комилжона Мухторовича - мастера производственного обучения Навоийского горного колледжа, Навоийская область
Шарипову Дурдону Миразамовну - учителя математики средней общеобразовательной школы №4 Учтепинского района, город Ташкент
Шохужаева Шокосима Сидиковича - преподавателя физики Аккурганского профессионального колледжа агропромышленности и предпринимательства, Ташкентская область
Якубова Чори Адинаевича - преподавателя изобразительного искусства и черчения Ангорского педагогического колледжа, Сурхандарьинская область