O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti davlat tashrifi bilan Singapurda bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Singapur Respublikasi Prezidenti Halima Yaqubning taklifiga binoan 16-18 yanvar kunlari davlat tashrifi bilan ushbu mamlakatda bo‘ladi.
Tashrif dasturiga muvofiq Singapur Prezidenti Halima Yaqub va mamlakat Bosh vaziri Li Syan Lun bilan oliy darajada uchrashuv va muzokaralar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Kun tartibidan ko‘p qirrali O‘zbekiston-Singapur munosabatlarini yanada kengaytirish va mustahkamlashning dolzarb masalalari o‘rin olgan.
Savdo-iqtisodiy, investitsiya, innovatsiya va transport-kommunikatsiya sohalarida, shuningdek, davlat boshqaruvi va yuqori malakali kadrlar tayyorlash borasidagi amaliy hamkorlikni chuqurlashtirishga alohida e’tibor qaratiladi. Ushbu yo‘nalishlarga doir ikki tomonlama hujjatlarning salmoqli to‘plami muzokaralar yakunida imzolash uchun tayyorlanmoqda.
Bundan tashqari, Prezidentimiz Singapurning yetakchi kompaniyalari rahbarlari bilan uchrashuv o‘tkazadi. Tashrif arafasida ikki mamlakat ishbilarmon doiralarining biznes forumi bo‘lib o‘tadi.

The President of the Republic of Uzbekistan to pay a state visit to Singapore
At the invitation of the President of the Republic of Singapore Halimah Yacob, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay a state visit to this country on 16-18 January.
In accordance with the program of the stay, it is planned to hold meetings and negotiations with the President of Singapore Halimah Yacob and the Prime Minister of the country Lee Hsien Loong.
The agenda of the summit includes current issues of further enhancing and strengthening multifaceted relations between Uzbekistan and Singapore.
The main attention will be paid to deepening practical cooperation in the trade, economic, investment, innovation, transport and communication areas, as well as in public administration and training highly qualified personnel. Bilateral documents in the above areas are being prepared for adoption following the talks.
The President of Uzbekistan will also meet with the heads of Singapore’s leading companies. A business forum will be held on the eve of the visit.