O‘zbekiston, Qozog‘iston va Qirg‘iziston yetakchilari samimiy muloqot qildi
Markaziy Osiyo davlatlari rahbarlarining sammiti oldidan O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev, Qozog‘iston Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev va Qirg‘iziston Prezidenti Sadir Japarovning norasmiy uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Davlat rahbarlari birgalikda «Nomad» madaniyat markaziga bordilar. Hunarmandchilik buyumlari ko‘rgazmasi ko‘zdan kechirildi. So‘ng ko‘chmanchilar o‘yinlari namoyish etildi.
Markaziy Osiyo xalqlari kuy-qo‘shiqlaridan tuzilgan konsert dasturida ellarimiz birligi, madaniy yaqinligi namoyon bo‘ldi.

Лидеры Узбекистана, Казахстана и Кыргызстана провели теплую встречу
Накануне саммита глав государств Центральной Азии состоялась неформальная встреча Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева, Президента Казахстана Касым-Жомарта Токаева и Президента Кыргызстана Садыра Жапарова.
Главы государств вместе посетили культурный центр «Номад», осмотрели выставку ремесленнических изделий. Здесь были продемонстрированы игры кочевников.
Концертная программа, в которую были включены песни и мелодии народов Центральной Азии, стала очередным свидетельством общности и культурной близости наших стран.