Turkmaniston Prezidenti Toshkentga keldi
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Turkmaniston Prezidenti Serdar Berdimuhamedov 14-iyul kuni davlat tashrifi bilan mamlakatimizga keldi.
Toshkent xalqaro aeroportida uni O‘zbekiston Bosh vaziri Abdulla Aripov, tashqi ishlar vaziri vazifasini bajaruvchi Vladimir Norov va Toshkent shahar hokimi Jahongir Ortiqxo‘jayev kutib oldi.
Samimiy uchrashuvdan so‘ng birodar mamlakat delegatsiyasi “Yangi O‘zbekiston” bog‘iga tashrif buyurib, u yerda Turkmaniston Prezidenti Mustaqillik monumenti poyiga gul qo‘ydi.
Serdar Berdimuhamedov majmua me’moriy yechimlari hamda kompozitsiyasining mazmun-mohiyati va xususiyatlari bilan batafsil tanishdi.
O‘zbekistonga tashrif buyurayotgan oliy martabali mehmonlarning ushbu muhtasham majmua bilan tanishuvi an’anaga aylangan.

President of Turkmenistan arrives in Tashkent
On July 14, at the invitation of President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedov arrived in Uzbekistan on a state visit.
Prime Minister of Uzbekistan Abdulla Aripov, Acting Minister of Foreign Affairs Vladimir Norov and Hokim of Tashkent city Jakhongir Artikhodjayev welcomed the distinguished guest at Tashkent International Airport.
After a warm welcome, the delegation of the fraternal country visited “Yangi O’zbekiston” (New Uzbekistan) Park, where the President of Turkmenistan laid flowers at the Independence Monument.
Serdar Berdimuhamedov got acquainted with the concept of architectural solutions and the features of the sculptural composition of the complex.
Visiting this majestic ensemble has become a traditional place to stay for distinguished guests of Uzbekistan.