"Befit Race" xalqaro turniri o‘z g‘oliblarini aniqladi
Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanidagi "Amirsoy Resort" dam olish maskanida "Befit Race" musobaqasi bo‘lib o‘tdi. Xalqaro turnir maqomida o‘tgan mazkur start o‘zida 7 mamlakatdan tashrif buyurgan 300 nafardan ortiq sportchilarni jamladi.
Musobaqaning ochilish marosimi ham o‘ziga yarasha ko‘tarinki ruhda o‘tdi. Unda Osiyo Olimpiya kengashi vitse-prezidenti Otabek Umarov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Sportni rivojlantirish vazirining maslahatchisi Avaz Karimov, Milliy Paralimpiya qo‘mitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev va boshqa rasmiylar ishtirok etishdi. Marosimda so‘zga chiqqan Avaz Karimov hamda Oybek Kasimov Prezidentimizning mamlakatimiz aholisi orasida sog‘lom turmush tarzi targ‘ibotini kuchaytirish bo‘yicha olib borayotgan siyosatida bu kabi musobaqalarning ahamiyati yuqori ekanini alohida ta’kidlashdi.
Shundan so‘ng bellashuvlarga start berildi. Unda havaskor va professional atletlar o‘z yo‘nalishlarida g‘oliblik uchun bahs olib borishdi. 5 va 8 km masofadan iborat trassada ishtirokchilarni bir-biridan qiziqarli va murakkab mashqlar kutib turar edi. Yakunda quyidagi qatnashchilar o‘z yo‘nalishlarida g‘oliblikni qo‘lga kiritishdi:

Определены лучшие в международном турнире "Befit Race"
В зоне отдыха "Amirsoy Resort" Бостанлыкского района Ташкентской области состоялись соревнования "Befit Race". Эти состязания, прошедшие в статусе международного турнира, собрали свыше 300 спортсменов из 7 стран.
Церемония открытия данных стартов прошла в приподнятом настроении. В мероприятии приняли участие вице-президент Олимпийского совета Азии Отабек Умаров, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, Советник министра Развития спорта Аваз Каримов, председатель Национального Паралимпийского комитета Мухторхон Ташходжаев и ряд других официальных лиц. Выступившие на церемонии Аваз Каримов и Ойбек Касимов придали особое значение проводимой Президентом политике по усилению пропаганды здорового образа жизни среди населения.
В соревнованиях за победу в своих дисциплинах боролись спортсмены-любители, а также профессиональные атлеты. На трассе протяжённостью в 5 и 8 км, участников ожидали интересные, в то же время, сложные упражнения.