“Mahallalarda tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini ta’minlash va mavjud sharoitlarni yaxshilash masalalari” mavzusida o‘quv-seminar bo‘lib o‘tdi
2022-06-15 | Iqtisodiyot
O‘zbekiston respublikasi Prezidentining 2021-yil 21-dekabr “Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Mahallabay ishlash va tadbirkorlikni rivojlantirish agentligi faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-62-sonli qarori qabul qilingan.
Qarorga asosan Agentlik va uning hudduiy boshqarmalari, tuman markazlari o‘z faoliyatini boshladi.
Joriy yilning 13-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasida Mahallabay ishlash va tadbirkorlikni rivojlantirish agentligi tomonidan 14 ta hududiy boshqarmalari, 207 ta tuman (shahar) markazlari rahbarlarining malakasini yanada oshirish,hududiy boshqarmalarning faoliyatini yanada takomillashtirish maqsadida “Mahallalarda tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini ta’minlash va mavjud sharoitlarni yaxshilash masalalari” mavzusida hududiy boshqarmalar rahbarlari ishtirokida bir haftalik o‘quv kurslarini tashkil etish yo‘lga qo‘yildi.
Mazkur o‘quv-seminar mashg‘uloti Davlat boshqaruvi akademiyasi va Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi bilan hamkorlikda ishlab chiqilgan o‘quv-reja dasturiga muvofiq tashkil etildi.
O‘quv mashg‘ulotida Agentlikning barcha hududiy boshqarma boshliqlari hamda tuman(shahar) markazlari rahbarlari shuningdek, vazirlik, qo‘mita va boshqa tashkilotlarning mas’ul mutaxassis hodimlari ishtirok etishdi.

A training seminar was held on the topic “Issues of entrepreneurship development in makhallas, employment provision and improvement of existing conditions”
2022-06-15 | Economics
On December 21, 2021, the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PP-62 "On measures to organize the activities of the Agency for Mahallabai Work and Entrepreneurship Development under the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction" was adopted.
According to this Decree, the work of the Mahallabai Work and Entrepreneurship Development Agency and its regional branches, district centers was started.
On June 13 of this year, at the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Uzbekistan, the Mahallabai Work and Entrepreneurship Development Agency, in order to further improve the skills of heads of 14 territorial administrations, 207 district (city) centers, as well as further improve the activities of territorial administrations, with the participation of heads and district centers, launched a week-long training seminar on the topic “Issues of entrepreneurship development in makhallas, employment provision and improvement of existing conditions”.