Saudiya Arabistoni bilan fuqaro aviatsiyasi sohasidagi hamkorlikning yangi istiqbollari
Ar-Riyod shahrida O‘zbekiston Respublikasi Transport vaziri I.Mahkamov va Saudiya Arabistoni fuqaro aviatsiyasi bosh boshqarmasi prezidenti A.Al-Dualij hamda “Flynas” aviakompaniyasi bosh direktori B.Al-Moxanna o‘rtasida uch tomonlama uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muzokaralar chog‘ida tomonlar fuqaro aviatsiyasi sohasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish istiqbollarini muhokama qildi.
Xususan, O‘zbekiston va Markaziy Osiyo shaharlariga Saudiya Arabistonidan sayyohlar oqimini ko‘paytirish maqsadida ikki davlatning tayinlangan aviakompaniyalari uchun yanada qulay shart-sharoitlar yaratish, ushbu yo‘nalishda kooperatsiya aloqalarini rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqildi.
Uchrashuvda tomonlar fuqaro aviatsiyasi sohasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish bo‘yicha ulkan salohiyat mavjudligi hamda bu borada barcha sa’y-harakatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Новые перспективы сотрудничества с Саудовской Аравией в сфере гражданской авиации
Ар-Рияд состоялась трехсторонняя встреча Министр транспорта Республики Узбекистан И. Махкамова с президентом Главного управления гражданской авиации Саудовской Аравии А. Аль- Дуалижем и генеральным директором авиакомпании “Flynas” Б. Аль-Моханна.
В ходе прошедших переговоров стороны обсудили перспективы развития взаимовыгодного сотрудничества в сфере гражданской авиации.
В частности, в целях увеличения потока туристов из Саудовской Аравии в города Узбекистана и Средней Азии рассмотрены вопросы создания более благоприятных условий для авиакомпаний двух стран, также развития сотрудничества в данной сфере.
В ходе встречи стороны отметили огромный потенциал для дальнейшего развития взаимовыгодного сотрудничества в сфере гражданской авиации, и выразили готовность мобилизовать все усилия в этом направлении.