“UZINFOCOM” Yagona integratori mutaxassislari Farg‘onada yoshlar bilan uchrashdi
IT Park Fargʻona filialida “UZINFOCOM Davlat axborot tizimlarini yaratish va qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha yagona integrator” MCHJ vakillari ishtirokida yoshlar bilan ochiq suhbat boʻlib oʻtdi.
Suhbat davomida 100 nafarga yaqin dasturchi yoshlar bilan viloyatda yangi dasturchilar jamoasini shakllantirish, zamonaviy yoʻnalishda yangi ish oʻrinlari yaratish boʻyicha savol-javob suhbati boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Fargʻona viloyati yosh dasturchilari oʻzlarini qiziqtirgan savollarga toʻlaqonli javoblar oldilar. Bundan tashqari, dasturlashga endi kirib kelgan boshlangʻich dasturchilar ushbu jamoada oʻz bilim hamda koʻnikmalarini orttirib borishlari mumkinligi tushuntirildi.

Специалисты Единого интегратора «UZINFOCOM» провели встречу с ферганской молодежью
В Ферганском филиале IT Park прошла открытая встреча с участием представителей ООО «Единый интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем UZINFOCOM».
В ходе беседы с молодежью состоялся обмен в формате «вопрос-ответ» на тему формирования команды новых программистов, создания новых рабочих мест по современным направлениям.
На встрече региональная молодежь получила подробные ответы на свои вопросы. Помимо этого, даны разъяснения о том, что начинающие программисты могут повысить свои знания и навыки в команде.